Neslişah Alkoçlar Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Neslişah Alkoçlar Kimdir Biyografisi ve Hayatı

ABONE OL
25 Nisan 2023, 11:12:04

Neslişah Alkoçlar, Türkiye’de tanınan bir iş kadınıdır. Alkoçlar Holding’in sahibi olan Neslişah Alkoçlar, aynı zamanda İstanbul’da yer alan ve turizm sektöründe faaliyet gösteren Lujo Hotel grubunun da yöneticisidir. Türkiye’de iş dünyasında etkili bir isim olan Alkoçlar, ailesinin de iş dünyasında önde gelen isimleri arasında yer almaktadır. Neslişah Alkoçlar’ın hayatıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Neslişah Alkoçlar, İşletme mezunu, ünlü turizmci ve televizyon sunucusu Ender Alkoçlar ve Gülşah Soydan’ın kızıdır. Merak edilen konular içinde; ‘Neslişah Alkoçlar kimdir?’, ‘Neslişah Alkoçlar kaç yaşında?’, ‘Neslişah Alkoçlar nerelidir?’ gibi birçok soru vardır. Neslişah Alkoçlar, 2 Aralık 1988 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Aslışah adında bir de kız kardeşi vardır.

Neslişah Alkoçlar, ilkokula Bursa’da başlayıp daha sonra ailesiyle İstanbul’a yerleşmiştir. Ortaokul ve lise eğitimini İngiltere’nin Somerset bölgesinde bulunan Millfield Koleji’nde tamamlamış ve buradan başarıyla mezun olmuştur. Üniversite eğitimini ise Londra’daki Westminster Üniversitesi’nde İşletme bölümünde görmüştür. Üniversiteden mezun olduktan sonra reklam ve pazarlama sektöründe staj yapmış, daha sonra ise Alkoçlar grubunun yönetim kurulunda yer almıştır. Kendi biriktirdiği parayla gıda şirketi kurmuş ve organik kuruyemişlerle piyasaya giriş yapmıştır. Zamanla işlerini genişleterek birçok ürünü şirketine dahil etmiş ve 100’den fazla üründe çalışmıştır.

Neslişah Alkoçlar’ın spor hayatı da oldukça başarılıdır. Dedesi futbolcu olan Neslişah Alkoçlar’ın, babası da eski Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyesidir. Bu sayede çocukluğunda spora ve özellikle futbola olan ilgisi artmıştır. Sportif faaliyetlerinin çoğu kayak ve snowboard etrafında gelişmiştir. Neslişah Alkoçlar uzun süre milli kayakçı olarak ülke şampiyonalarında yer almıştır. Aynı zamanda voleybol, su sporları, bröveli ve wakeboard dallarına da ilgi duymuştur.

Neslişah Alkoçlar’ın özel hayatı da oldukça merak edilmektedir. İlk evliliğini 21 yaşında Conrad Oteli’nin varisi Batu Aksoy ile yapsa da, kısa süre sonra ayrılmışlardır. Daha sonra 2014’te oyuncu Engin Altan ile ilişkisi başlamış ve evlilik kararı almışlardır. Bu evliliklerinden bir oğulları olmuştur.

Sonuç olarak, Neslişah Alkoçlar başarılı bir iş kadınıdır ve spor hayatıyla da büyük bir başarı elde etmiştir. Özel hayatı ise, birçok insan tarafından merak edilse de Neslişah Alkoçlar, özel hayatı hakkında çok fazla bilgi vermemeyi tercih etmektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal