Netflix neredeyse 6 milyon yeni abone kazandı

Netflix neredeyse 6 milyon yeni abone kazandı

ABONE OL
24 Temmuz 2023, 03:56:24

Netflix Şifre Paylaşımını Engellemek İçin Önlem Alıyor

Netflix, kullanıcıların evleri dışındaki kişilerle hesap paylaşmasını engellemenin karşılığını almaya başlamış gibi görünüyor. Şirket, bu stratejisini uygulamaya koyduktan sonra abone sayısında önemli bir artış kaydetti. 2023’ün ikinci çeyreğinde platformun abone sayısı yaklaşık yüzde 8 oranında arttı ve 6 milyona yakın yeni abone kazanıldı. Bu durum, şifre paylaşımının engellenmesinin etkisinin olumlu olduğunu gösteriyor.

Netflix, yatırımcılara gönderdiği mektupta, şifre paylaşımını engellemenin büyük iptallere yol açmadığını ve daha fazla kişiyi kendi hesabını açmaya teşvik ettiğini belirtti. Buna ek olarak, şirket başkalarıyla birlikte Netflix kullanan kullanıcıların tam ücretli üyelere dönüştüğünü ve ekstra üye özelliğinin kullanıldığını gözlemledi.

Hesap paylaşımını sınırlamaya ek olarak, Netflix ücretli paylaşım özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde ekstra para ödeyerek hesaba bir kişinin daha erişimini sağlamak mümkün oluyor. ABD’de bu özellik için hesap başına her ay 8 dolar ödenmesi gerekiyor. Bu özellik şu anda 100’den fazla ülkede kullanılıyor.

Netflix Şifre Paylaşımı Daha Fazla Ülkede Uygulanacak

Netflix şifre paylaşımını daha fazla ülkede hayata geçirmek için çalışmalarına devam ediyor. Şirket, bazı ülkelerde abonelik fiyatlarını düşürerek bu stratejisini uyguluyor. Bu ülkelerde ekstra üye seçeneği sunmayacak olan Netflix, kullanıcılara profillerini yeni bir hesaba transfer etme imkanı sunacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal