Numan Kurtulmuş kimdir, Numan Kurtulmuş kaç yaşında?

Numan Kurtulmuş kimdir, Numan Kurtulmuş kaç yaşında?

ABONE OL
29 Nisan 2023, 16:52:44

Numan Kurtulmuş, Türk siyasetçi, yazar ve akademisyen. 1959 yılında Gaziantep’te doğan Kurtulmuş, siyasi kariyerine 1990’larda Refah Partisi’nde başladı ve daha sonra Fazilet Partisi’nde yönetici olarak görev yaptı. 2002 yılında AK Parti’nin kurulması ile bu partiye katıldı ve pek çok görevde bulundu. Kurtulmuş ayrıca akademik kariyerinde öğretim görevlisi olarak da çalışmıştır. Türkiye siyasetinin önemli isimlerinden biri olan Numan Kurtulmuş, şu anda Strateji ve Bütçe Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Numan Kurtulmuş Kimdir?

Numan Kurtulmuş, 1959 yılında Ünye’de dünyaya gelmiş bir siyasetçidir. İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde lise eğitimi aldıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Cornell Üniversitesi New York State School of Industrial & Labor Relations’nda misafir öğretim üyesi olarak bulunan Kurtulmuş, burada hemşehrimiz olan insan kaynakları yönetimi ve sosyal siyaset konularında ders vermiştir.

Kurtulmuş, 1992 yılında iktisat doktoru, 1994 yılında ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde doçent ünvanını almıştır. Ardından 2004 yılında profesör ünvanını kazanmıştır. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde de yıllarca Sosyal Siyaset ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında ders vermiştir.

Numan Kurtulmuş’un Siyasi Hayatı

Numan Kurtulmuş, 1998 yılında aktif siyaset hayatına atılmıştır. Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu üyeliği yapmıştır. 2001 yılında Fazilet Partisi’nin kapatılmasından sonra Saadet Partisi’ne katılmıştır. 26 Ekim 2008 tarihinde Saadet Partisi Genel Başkanı seçilmiştir. 2010 yılında Halkın Sesi Partisi’ni kurmuştur. Ancak 2012 yılında “bütünleşme sebebiyle” fesih kararı alarak AK Parti ile birleşmiştir. 2012 yılında AK Parti Ekonomi İşleri’nden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

2014 yılında, 62. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Başbakan Yardımcısı olarak görev üstlenmiş ve hala bu görevini sürdürmektedir.

Numan Kurtulmuş Hakkında Kısa Bilgiler

Numan Kurtulmuş, evli ve üç çocuk babasıdır. Ayrıca sosyal medya kullanımına oldukça düşkündür ve takip edenlerine güncel siyasi gelişmeler hakkında bilgi vermektedir. Siz de Numan Kurtulmuş ile ilgili haberleri takip etmek isterseniz, technodoc.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal