Nvidia ULMB 2: Oyunları Daha Akıcı Oynayın

Nvidia ULMB 2: Oyunları Daha Akıcı Oynayın

ABONE OL
05 Haziran 2023, 02:26:36

Oyun dünyasındaki en büyük sorunlardan biri, hareketli görüntülerdeki bulanıklık ile beraberinde gelen olumsuz etkilerdir. Nvidia, bu soruna bir çözüm bulmak için ULMB teknolojisini güncelledi. Bu sayede, yüksek performanslı monitörlerde oyun oynama deneyimi daha akıcı hale geldi.

Nvidia’nın yeni teknolojisi olan ULMB 2, 1440p 360Hz G-Sync monitörlerde 1000Hz’lik bir hareket netliği sağlar ve neredeyse hiç parazit olmadan çalışır. Bu özellik sayesinde, daha hızlı yenileme hızına sahip olmakla hareket bulanıklığını azaltmak arasında bir seçim yapmak zorunda kalmazsınız. ULMB 2’nin etkinleştirildiği 360Hz monitörlerde etkin hareket hızı artık 1440Hz olarak belirtiliyor. Nvidia, ULMB 2 olmadan aynı hareket netliğine ulaşmak için oyuncuların 1440 Hz’lik bir panele ihtiyaç duyabileceğini belirtiyor.

LCD ve OLED monitörlerin “örnek ve tut” ekranlar olduğu ve sadece bir resmi yenilemeden önce statik görüntüleri gösterdiği göz önüne alındığında, hızlı hareket eden nesnelerin bulanık bir şekilde gözükmesi kaçınılmazdır. ULMB 2 teknolojisi, tam yenileme hızında arka ışık strobing ve geliştirilmiş parlaklık ile bu sorunlara çözüm getirir. Böylece monitörler, her bir pikselin yeni rengine tamamen geçiş yaptığında arka ışığı sadece o piksel üzerinde yakar. Bu yöntem, diğer ekranlarda görülebilecek karanlık görünme ve titreme etkilerine neden olmaz.

Nvidia ULMB 2 teknolojisi, hareket bulanıklığı sorununa çözüm getiren çok önemli bir adım atar. Hem yüksek performanslı monitörlerin, hem de oyunların daha akıcı ve net bir şekilde oynanabilmesine olanak sağlar. Bu teknoloji sayesinde, oyunların keyfi daha fazla çıkarılabilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments