OLED iPad Pro modelleri 2024’te çıkabilir

OLED iPad Pro modelleri 2024’te çıkabilir

ABONE OL
10 Temmuz 2023, 15:31:42

Apple, özellikle iPhone ve Apple Watch modellerinde OLED teknolojisine geçiş yapmış olsa da, iPad ve MacBook modellerinde henüz bu teknolojiyi kullanmamıştır. Ancak, araştırma şirketi Omdia’nın raporuna göre, önümüzdeki yıl OLED iPad Pro modellerinin piyasaya sürülmesi beklenmektedir. Bu modellerde, hem 11 inç hem de 13 inç ekran boyutları için OLED panel seçenekleri sunulacak ve üretimleri 2024’ün ilk çeyreğinde başlayacaktır. Apple’ın LPTO OLED panellerini tercih edeceği belirtilmektedir.

Apple şu anda iPad Pro modellerinde Mini LCD paneller kullanmaktadır. Bunun sebebi, şirketin ekran kalitesine önem vermesidir. Ancak, OLED panellere geçiş yapmak, kullanıcılara daha iyi bir görüntü deneyimi sunacaktır. OLED ekranlar, kusursuz siyahlar, piksel başına ışık kontrolü, yüksek kontrast ve HDR gibi avantajlar sunar. Ayrıca, OLED ekranların daha verimli çalışması, Apple’ın iPad ekranlarının parlaklık seviyelerini artırmasına olanak tanır. LPTO teknolojisi, dinamik ekran yenileme hızları ile güç tasarrufunu bir arada sunar.

OLED iPad Pro modellerinin 2024’ün başlarında piyasaya sürülmesi beklenirken, OLED MacBook modellerinin çıkışı biraz daha uzun sürebilir. Önceki haberlere göre, OLED MacBook’ların 2024’ün sonlarında piyasaya sürülmesi öngörülmüştü. Ancak, yeni haberlere göre, OLED MacBook’ların çıkışı 2027’yi bulabilir.

Sonuç olarak, Apple’ın OLED teknolojisi kullanımını genişletmesi ve iPad ve MacBook modellerinde OLED panelleri tercih etmesi beklenmektedir. Bu geçiş, kullanıcılara daha iyi bir görüntü deneyimi sunmanın yanı sıra, Apple’ın ekran kalitesini artırmasına ve daha verimli bir çalışma sağlamasına yardımcı olacaktır. OLED iPad Pro modelleri yakında, OLED MacBook modelleri ise biraz daha ilerde piyasaya sürülecektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments