One UI 5 Watch’un ilk beta sürümü dağıtımda

One UI 5 Watch’un ilk beta sürümü dağıtımda

ABONE OL
09 Haziran 2023, 01:39:37

Samsung One UI 5 Watch geçtiğimiz ay tanıtılmıştı. Akıllı saatler için hazırlanan kullanıcı arayüzünün ilk beta sürümü sonunda dağıtıma çıktı. Beta sürümü Galaxy Watch 4, Watch 4 Classic, Watch 5 ve Watch 5 Pro modellerine yüklenebiliyor.

Beta sürümünü denemek isteyenlerin Samsung Members uygulaması üzerinden kayıt yaptırması gerekiyor. Ancak beta sürümünün şu an için sadece ABD ve Güney Kore’de yaşayan kullanıcılara açık olduğunu belirtmekte fayda var. Kayıt işlemini tamamlayan kullanıcılar, Galaxy Watch’ları için bir güncellemenin olduğunu görüyor. 1.5 GB büyüklüğündeki indirme dosyasını yüklemek için saatin pilinin en az yüzde 30 oranında dolu olması veya saatin şarja takılmış olması gerekiyor.

One UI 5 Watch kullanıcılara üç alanda somut değişiklikler vadediyor. Bu alanlar uyku takibi, aktivite takibi ve kullanıcı güvenliği olarak sıralanıyor. Koşu sırasında 20 adet zamanlayıcının çalıştırılabilmesi, sert bir düşüşün ardından tıbbi bilgilerin saat ekranında otomatik olarak görülmesi ve Home tuşuna beş kez basarak acil durum özelliğinin çalıştırılabilmesi bu yenilikler arasında yer alıyor.

Samsung One UI 5 Watch ile birlikte uyku takibi artık daha kapsamlı hale getirilmiş durumda. Kullanıcılara REM uykusu, hafif uykular ve derin uykularla ilgili ayrıntılı bilgiler sunuluyor. Bunun yanı sıra aktivite takibi de daha etkili bir hale getirilmiş durumda. Kullanıcılar aktivitelerine daha öncekinden daha fazla odaklanarak hedeflerini belirleyebilir ve izleyebilirler. Ayrıca kullanıcı güvenliği de ön planda tutulmuş durumda. One UI 5 Watch ile kullanıcılar, acil bir durumda hızlıca yardım çağırabilecekleri bir özellik sayesinde daha güvende hissedebilirler.

Samsung One UI 5 Watch ile birlikte birçok yenilik geliyor olsa da, daha deneyimli bir arayüz sunacak olan ve kullanıcıların memnuniyetini artıracak olan birkaç özellik de bulunuyor. Bu özelliklerin kullanıcılar tarafından ne kadar beğenileceği ve Samsung’un yeni nesil akıllı saatlerinde ne gibi geliştirmeler yapacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal