Opel Corsa 2023’ün tanıtımı resmen gerçekleştirildi

Opel Corsa 2023’ün tanıtımı resmen gerçekleştirildi

ABONE OL
25 Mayıs 2023, 21:15:06

Opel’in Göz Alıcı Tasarımıyla Yenilenen Corsa 2023

Opel’in Corsa serisi, son zamanlarda tasarım yapısı ile oldukça dikkat çekiyor. Altıncı nesil Corsa, 2019 yılından bu yana yollarda olduğu biliniyor ve söz konusu kasa modeli makyaj operasyonu ile yenilendi. Yeni elektrikli güç ünitesine kavuşan Corsa, ön ızgarada boydan boya uzanan parlak siyah Opel Vizor detayıyla dikkat çekiyor.

Corsa’nın iç kısmındaki yenilikler de gözleri kamaştırıyor. Yenilenen vites kolunun yanı sıra 10 inçlik bilgi-eğlence sistemi ekranı öne çıkıyor. Ayrıca, Snapdragon Cockpit Platformu tarafından desteklenen yeni bilgi-eğlence sistemi Apple CarPlay ve Android Auto’nun yanı sıra yapay zeka özellikleri de bulunuyor. Navigasyon sistemi kablosuz güncelleme ve ses tanıma özelliklerine kavuşan araç, tasarım anlamında da yeni bir yüz ve iç mekan ile dikkat çekiyor.

Motor seçenekleri açısından, Corsa 2023 oldukça iddialı. Opel Corsa Electric modeli iki farklı motor seçeneği ile sunulacak. Giriş seviyesinde 136 beygir güç üretebilen bir elektrik motoruna sahip olan model, 357 kilometrelik bir menzil ortaya koymakta. 156 beygirlik daha güçlü versiyon ise 54 kWh’lık bataryasının da yardımı ile 406 kilometre menzil ile gelecek. Hızlı şarj ile 30 dakikada yüzde 20’den yüzde 80 oranına kadar artırabileceksiniz.

Yeni 2023 model Corsa’yı yarı hibrit motor seçeneğiyle de Opel için bir ilk niteliğini taşımaktadır. 48 volt sistemli yeni turbo şarjlı 1.2 litrelik motor, öte yandan 100 ve 136 beygir güç üretebilen iki farklı versiyona sahip. Opel’in geleneksel içten yanmalı motorlar sunmaya devam edeceğini de açıklamış olduğunu belirtelim.

Sonuç olarak, Opel Corsa 2023 güçlü motor seçenekleri, göz alıcı tasarımı ve yenilikçi teknolojisi ile dikkat çekiyor. Geliştirilmiş sürüş deneyimi, yüksek konfor seviyesi ve benzersiz performans özellikleri ile Auto Expo 2023’te tanıtılmayı bekliyor. TeknoTecnico’nun yeni haberlerinden ve öne çıkan araçlar hakkındaki diğer yazılarımızdan haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal