Oppo MR Glass karma gerçeklik başlığı tanıtıldı

Oppo MR Glass karma gerçeklik başlığı tanıtıldı

ABONE OL
02 Haziran 2023, 03:32:10

Oppo, karma gerçeklik teknolojisinde bir adım öne çıkıyor. Bu teknolojinin lider firmalarından olan Oppo, MR Glass adını taşıyan yeni bir başlık geliştirdi ve Augmented World Expo isimli fuarda tanıttı. Bu özel başlık, geliştiricilerin kullanımı için tanıtıldı ve içinde Snapdragon XR2+ işlemci gibi güçlü özellikler barındırıyor.

MR Glass, pankek şeklindeki lensleri ve 120 Hz yenileme hızına sahip ekranı sayesinde, gerçek hayattan görüntüleri adeta takip ediyor ve bu görüntülerin üzerinde, videoları gerçek hayattan görüntülerin üstünde gösteriyor. İki adet RGB kamera ile MR Glass, içerik kontrolünü sağlayan iki adet joystick kumandaya sahip. Ayrıca, Oppo’nun tescilli SuperVOCC teknolojisi sayesinde de, karma gerçeklik başlığı oldukça etkileyici bir performans sergiliyor.

Oppo’nun MR Glass’ı, yılın ikinci yarısında Çin’de EnlightXR aracılığıyla geliştiricilere dağıtılacak. Ancak, uluslararası bir lansman ya da satış yapılması beklenmiyor. Kalp atış hızı monitörü sayesinde, MR Glass, kullanıcılara sağlık takibi açısından da yardımcı olacak.

Yeni Oppo MR Glass ile ilgili detaylar ve özellikler, geliştiricileri heyecanlandırıyor. Snapdragon Spaces geliştirme kiti olarak satış yapılacak bu özel başlık, geliştiricilerin gerçek ve sanal dünyaları birleştirmesi için büyük bir fırsat sunuyor. Oppo’nun bu yeni teknolojik atılımı, kullanıcılara daha gerçekçi deneyimler sunmak için oldukça önemli bir adım olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments