Pixel Watch 2’de yeni işlemci ve UWB çip beklentisi

Pixel Watch 2’de yeni işlemci ve UWB çip beklentisi

ABONE OL
06 Ağustos 2023, 12:55:33

Google Pixel Watch 2’nin yeni modeli, güvenilir bir sızıntı kaynağı olan Kamila Wojciechowska’nın Android Authority için yazdığına göre, daha verimli bir işlemci ve ultra geniş band (UWB) desteği sayesinde daha iyi bir pil ömrü sunabilir.

Pixel Watch 2: Daha Verimli İşlemci ve UWB Desteği

Yeni sızıntıya göre, Pixel Watch’ın halefi olan bu cihazda daha verimli bir işlemci kullanılacak. 4nm Qualcomm Snapdragon W5 Plus çipi ile güçlendirilen bu yeni işlemci, performansı önemli ölçüde artırabilir ve daha uzun pil ömrü sağlayabilir. İlk Pixel Watch modeli, daha yavaş bir 10nm Exynos 9110 kullanıyordu ve en fazla 15 saat pil ömrü sunuyordu.

Ultrawideband (UWB) desteği, Apple’ın AirTags ve en yeni nesil AirPods Pro’da olduğu gibi hassas konum tespiti için kullanılıyor. Samsung da Galaxy Smart Tag etiketleri ve Buds 2 Pro için UWB’yi kullanıyor. Google’ın Pixel serisi akıllı telefonlarında ve Pixel Fold ve Pixel Tablet gibi diğer cihazlarında zaten UWB çiplerini içeriyor.

Eğer Pixel Watch 2 yeni modelinde UWB desteği kazanırsa, sadece Google’ın Cihazımı Bul ağındaki kolay konum bulma özelliğiyle sınırlı kalmayacak, aynı zamanda Android platformunda bu özelliği sunan ilk akıllı saat olacak. Bu, saatinizin arabanızın kilidini açma gibi pratik özellikleri etkinleştirmesini sağlayabilir. Ancak Apple’ın Apple Watch’taki U1 çipinin az işlevselliği göz önüne alındığında, beklentileri şimdilik düşük tutmak önemlidir.

Pil kapasitesi, 306mAh’ye yükseltilen Pixel Watch 2’de biraz daha iyileştirilmiş bir pil ömrü sağlayacak. Wojciechowska ayrıca saatin “sorunsuz güncellemeleri” destekleyeceğini belirtiyor. Bu, Android güncelleme sürecinin hızlandırılması amacıyla yapılan bir referans olabilir, bu süreç güncellemeleri bölümlere ayırır ve yeniden başlatma sonrası uygular.

Kamila Wojciechowska, son zamanlarda birçok Pixel sızıntısı yayınladı ve Pixel Fold gibi henüz duyurulmamış cihazlardan bile bahsetti. Pixel Watch 2’nin UWB desteği ve yeni işlemcisi, Google’ın akıllı saat pazarında daha güçlü bir konuma gelmesini sağlayabilir. Kullanıcılara sunduğu özelliklerle Pixel Watch 2, bu pazarda önemli bir rol oynayabilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal