PlayStation 5 Satış Rekoruna İmza Attı

PlayStation 5 Satış Rekoruna İmza Attı

ABONE OL
29 Nisan 2023, 23:16:58

PlayStation 5’nin Satış Rekoru Kırması

Sony’nin en son konsolu olan PlayStation 5, piyasaya sürüldüğü günden bu yana büyük ilgi gördü. Ve sonunda, 2023 yılının ilk çeyreği içinde 6.3 milyon adet satış yaparak şimdiye kadar ki en yüksek çeyrek satışını gerçekleştirdi. Bu rakam, geçtiğimiz yılın aynı çeyreğinde gerçekleştirilen 4.3 milyon adet satışın oldukça üzerinde.

Sony, 2023 yılı sonuna kadar 30.5 milyon adet konsol satmayı hedefliyor ve ilk çeyrek itibariyle planlarının %20’sini gerçekleştirdi. Yılın ilk üç ayında, PlayStation 5 ve PlayStation 4 yazılım satışları, bir önceki yılın aynı dönemine göre 2.5 milyon adet düşüşle toplamda 68 milyon adet olarak kaydedildi. Bu sayıların 9.5 milyonu birinci taraf oyunlarından oluşuyor.

Konsolun satışlarını artıran temel unsurlar ise God of War Ragnarok ve The Last of Us Part I gibi güçlü oyunların piyasaya sürülmesiydi. Bu oyunlar, son birkaç ay içinde piyasaya sürüldü ve PlayStation 5’in satışlarını artıran temel faktörler arasında yer alıyor.

Sonuç olarak, PlayStation 5 konsolu en iyi çeyrek satış performansını gösterdi ve Sony, konsolun başarısı ile ümitli bir şekilde geleceğe bakıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal