PlayStation Store yeni erişilebilirlik etiketleri kazanıyor

PlayStation Store yeni erişilebilirlik etiketleri kazanıyor

ABONE OL
04 Nisan 2023, 08:10:33

Sony’nin PlayStation Store’da sunduğu erişilebilirlik özelliklerine ışık tutan yeni etiketleri, dünya genelinde kullanıma sunuluyor. PlayStation bloguna göre, Sony, bu hafta itibariyle PS5 mağazasında kullanılmak üzere “Erişilebilirlik Etiketleri”ni duyurdu. Etiketler, oyunlarda kullanılan görsel, ses, kontrol ve oyun özellikleri gibi alanlarda erişilebilirlik seçenekleri hakkında bilgi sağlıyor. Bu özelliklerin nasıl görüneceği, Sony’nin özel bir videosunda görülebilir.

Erişilebilirlik Etiketleri, belirli oyunların farklı özelliklerine göre sınıflandırılabilir. Bu özellikler, bireysel ihtiyaçlara uygunluğu konusunda kullanıcıları bilgilendirir. Sony; Days Gone, Death Stranding Director’s Cut, Ghost of Tsushima Director’s Cut, God of War, God of War Ragnarök, Gran Turismo 7, Marvel’s Spider-Man Remastered, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Ratchet & Clank: Rift Apart ve Returnal gibi oyunlarla başlayacaklarını söylüyor.

Sony, son zamanlarda piyasaya sürdüğü oyunların büyük bir bölümünün harika erişilebilirlik özelliklerine sahip olduğunu söylüyor. Bu etiketler, insanların bir sonraki oyunlarını seçerken ne tür özelliklere sahip olduklarını görmeleri için kullanışlı bir yol sunuyor. Ayrıca, etiketlerin eklenmesi, Sony’nin üzerinde çalıştığı erişilebilirlik odaklı kontrolcü olan Project Leonardo’nun önümüzdeki dönemde piyasaya sürülmesinden önce gerçekleşiyor.

Yeni etiketlerin kullanıma sunulması, Sony’nin oyuncuların ihtiyaçlarına duyarlılığını ortaya koyuyor. Erişilebilir oyun deneyimini sağlamak için bu tür destekleyici özelliklerin varlığı, oyuncuların keyif almasına yardımcı olacaktır. Oyuncular, bu etiketleri kullanarak, ihtiyaçlarına uygun oyunları kolayca bulabilecekler.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments