PTT Adıma Yatan Para Sorgulama Nasıl Yapılır? (Hemen Öğren!)

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama Nasıl Yapılır? (Hemen Öğren!)

ABONE OL
14 Mart 2023, 03:53:23

PTT adıma yatan para sorgulama işlemi PTT şubelerine gitmeden online şekilde yapılabilmektedir. Bu işlem için öncelikle PTT resmi internet sitesine girerek “Para Transferi” bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Ardından açılan sayfada “Gelen Havale Sorgulama” seçeneğine tıklayarak adınızı, soyadınızı, T.C. kimlik numaranızı ve gönderen kişinin adını, soyadını ve havale tutarını girerek sorgulama yapabilirsiniz. Bu şekilde adınıza yapılan para transferleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, PTT adıma yatan para sorgulama işlemi için doğru bilgileri girmenizdir.

PTT para sorgulama işlemi ile adınıza para yatırılıp yatırılmadığını öğrenebilirsiniz. Birçok kişi adına para yatıp yatmadığını merak ediyor. PTT adımıza dekont sorgulama yaparak hesapta ne kadar para olduğunu da öğrenebilirsiniz. Bakiye sorgulama yöntemiyle hesapta para olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Özellikle PTT müşterisi olmayan kişiler sorgulama işlemini nasıl yapacaklarını bilemeyebilirler. Bu yazıda PTT para sorgulama yöntemlerini ayrıntılı olarak anlatıyoruz.

Eğer PTT hesabınız yoksa en yakın PTT şubesine giderek T.C. kimlik numaranızla isme yatan para sorgulama yapabilirsiniz. Hesabı olmayanlara da para gönderilebiliyor, bu durumda T.C. kimlik numaranızla sorgulama yapabilirsiniz. Hesabınız varsa bakiye sorgulama işlemi PTTmatik, internet bankacılığı veya müşteri hizmetleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Hesabınıza para yatırmak isteyen kişiler de adınıza para yatıp yatmadığını öğrenmek isteyebilirler.

PTT hesap bakiye sorgulama işlemi için ise birçok yöntem bulunmaktadır. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, PTT kart veya müşteri hizmetleri aracılığıyla hesap bakiyesini sorgulayabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaparak birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT adıma yatan para sorgulama, bakiye sorgulama ve gelen para sorgulama işlemleri için birçok yöntem bulunmaktadır. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, şube aracılığıyla hesap bakiye sorgulaması yapabilirsiniz. Ancak PTT bakiye sorgulama mesajla yapılamamaktadır. PTT hizmetleri arasında e-devlet sisteminden de hizmetler bulunmaktadır.

Adınıza para yatıp yatmadığını net olarak öğrenmek isterseniz en yakın PTT şubesine gitmeniz önerilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal