PTT Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak? 2023

PTT Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak? 2023

ABONE OL
09 Mart 2023, 16:42:48

PTT sınav sonuçları henüz açıklanmamıştır. Ancak, sınavın yapıldığı tarihten sonra birkaç hafta içinde sonuçlar açıklanması bekleniyor. En güncel bilgi için PTT resmi internet sitesini takip etmeniz önerilir.

PTT Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak?

PTT, Türkiye’nin en büyük posta ve telgraf teşkilatıdır ve en çok personel istihdam eden kurumlar arasında yer almaktadır. PTT, geçtiğimiz yıllarda KPSS puanlarına göre personel alımı yaparken, artık KPSS şartı aramaksızın personel alımı yapmaktadır. PTT’de çalışmak isteyen kişiler, kurumun yazılı ve sözlü sınavlarına girerek, başarıyla geçmeleri halinde PTT’de çalışmaya başlayabilirler. Bu yazımızda, PTT sınav başvurusu nasıl yapılır ve en çok merak edilen sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

PTT, sınav başvuru tarihlerini kendi resmi sitesi üzerinden açıklamaktadır. Şu an için PTT tarafından personel alımına dair herhangi bir açıklama yapılmamıştır. PTT’de çalışmak isteyenler, PTT sınav başvuru tarihlerinin ne zaman olacağını merak ediyor olsalar da 2023 yılının son aylarında alım yapılıp yapılmayacağına dair henüz bir bilgi verilmemiştir.

PTT’de çalışmak isteyen kişiler; sınav başvurularını PTT’nin kendi resmi sitesi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler. PTT, her sene farklı pozisyonlarda personel alımı gerçekleştirmektedir. PTT’de en çok alımı yapılan kadrolar arasında gişe personeli ve büro personeli yer almaktadır. Aynı zamanda zaman zaman tekniker, uzman yardımcısı, mimar, mühendis, postacı, avukat vb. pozisyonlarda da alımlar yapılmaktadır. PTT sınavlarına ilköğretim, lise mezunları ve üniversite mezunları başvurabilmekte, genel başvuru şartlarının yanı sıra özel başvuru şartlarını da taşımaları gerekmektedir.

PTT’nin personel alımı her yıl farklı pozisyonlar için yapılmaktadır. PTT’nin her geçen yıl ülkemizde yeni şubeleri açılması sebebiyle açılan yeni şubelerde çalışmak üzere personel alımları da yapılmaktadır. 2023 yılında PTT tarafından 55 bin personel alınacağına dair açıklama yapılmış olsa da, hangi pozisyonlarda personel alınacağına, başvuru şartlarına ve başvuru tarihlerine dair bilgi verilmemiştir.

PTT sınavları yazılı ve sözlü sınavlardan sonra ortalama bir ay içerisinde açıklanmaktadır. Resmi sonuçlar, PTT sitesinde yayınlanmaktadır. PTT sınav sonuçlarını öğrenmek isteyenlerin sık sık PTT resmi sitesini ziyaret etmeleri gerekmektedir.

PTT’de personel olarak çalışmak isteyenlerin yazılı sınava girmeden önce mutlaka başvuru ücretini ödemeleri gerekmektedir. Başvuru ücreti, 100 TL üzerinde olması beklenmektedir. Başvuru ücreti, PTT şubelerinin yanı sıra

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal