PTT Trafik Sigortası Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Trafik Sigortası Başvurusu Nasıl Yapılır?

ABONE OL
14 Mayıs 2023, 03:35:13

PTT trafik sigortası, ülkemizde araç kullanımı zorunlu olan bir sigorta türüdür. Bu sigortayı başvurmak için pek çok yol mevcut olsa da, PTT şubelerini kullanarak trafik sigortası başvurusu çok kolay bir şekilde yapılabilir. PTT güvencesiyle başvuru yapmanın avantajı, sigortacılık sektöründe güçlü konumu olan bir kurumda sigorta yaptırmak demektir. PTT, müşterilerine kolay ulaşılabilirlik sağlamanın yanı sıra başvuru sürecinde yardımcı olacak personelleriyle de müşteri memnuniyetine büyük önem veriyor. Bu avantajlardan yararlanarak PTT şubelerine gitmek yeterli olacaktır. PTT trafik sigortası başvurusu yapmak isteyenler, şubelerden ya da PTT’nin resmi web sitesinden online başvuru yapabilirler.

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu trafik sigortası, araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Sigortasız aracınızla trafiğe çıkamazsınız. Eğer, sigortanız aracınızla trafikte polis kontrolünde yakalanmanız ya da bir kazaya karışmanız durumunda, yüksek trafik cezaları söz konusudur. Trafik sigortası, araç sahiplerinin karşı tarafa verebilecekleri maddi zararlarını karşılar ve yasal güvence sağlar.

PTT Trafik Sigortası Özellikleri

PTT Trafik Sigortası, aracınızın zorunlu trafik sigortası iyi bir seçenektir. Bazı özellikleri şu şekildedir:

  • Herhangi bir kazaya karışmanız durumunda, PTT Trafik Sigortası karşı tarafın zararını karşılar.
  • Karşı tarafta bulunan insanların, ilk yardım ve hastane giderlerini karşılar.
  • Kazalar maalesef bazen ölümlere neden olmaktadır. Karıştığınız kazada, ölen bir kişi varsa, o kişinin cenaze işlemlerinden kaynaklanan mastaflar ile, kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişilerin, ölüm sebebiyle karşılaşacağı maduriyet tazminat altına alınır.

PTT Trafik Sigortası Teklif Alma

PTT Trafik Sigortası, internet sayfası üzerinde 9 farklı sigorta şirketinden trafik sigortası teklifi almanızı sağlar. Tekliflerinizi almak için aşağıdaki görselde yer alan formu doldurmanız gerekmektedir. Formda T.C. kimlik numarası, plaka numarası, cep telefonu numarası ve e-posta bilgileri talep edilmektedir. Kurumunuza ait araç için trafik sigortası teklifi alacaksanız, “Kurumsal” seçeneğini seçmelisiniz. Seçimi yaptıktan sonra, Vergi Kimlik Numarası (VKN) bilgisini girmeniz istenecektir.

Trafik Sigortası Teklif Alma Formu

PTT Trafik Sigortası Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Trafik Sigortası için başvuru yapmak oldukça basittir:

  • Bir PTT şubesine gidin.
  • Gişe görevlisine Trafik Sigortası için başvuru yapacağınızı bildirin.
  • Sigorta için belirlenen ücreti ödeyin.

Bu işlemlerden sonra, sigortanız hemen aktif hale gelecektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal