QNB Finansbank Kartsız Para Çekme ve Yatırma

QNB Finansbank Kartsız Para Çekme ve Yatırma

ABONE OL
13 Mayıs 2023, 22:54:22

QNB Finansbank, kart olmadan para çekme ve yatırma işlemleri sunan öncü bankalardan biridir. Finansbank mobil uygulaması sayesinde, müşterilerimiz kolayca para çekme ve yatırma işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kart olmadan para çekme yapmak için, Finansbank mobil uygulamasını indirerek ATM’den QR kodu taraması yapmanız yeterlidir. Kart olmadan yatırma işlemi ise, banka şubelerinde bulunan para yatırma makinesi üzerinden gerçekleştirilebilir. QNB Finansbank kartsız para çekme ve yatırma işlemlerinde, güvenliği ve kullanım kolaylığını bir arada sunmaktadır.

QNB Finansbank: Kartsız Para Çekme ve Yatırma İşlemleri

QNB Finansbank müşterileri, ihtiyaç duyduklarında ATM’lerden kartsız olarak para çekme ve yine ATM’lere kartsız olarak para yatırma imkânına sahiptir. Aynı şekilde, QNB Finansbank müşterisi olmayan kişiler de QNB Finansbank’taki hesap sahiplerine kartsız para yatırma işlemi yapabilir. Hem kartsız para yatırma hem de kartsız para çekme işlemlerinin detaylı açıklamaları aşağıda yer almaktadır.

QNB Finansbank Kartsız Para Yatırma

QNB Finansbank ATM’lerine kartsız para yatırmak oldukça kolaydır ve diğer bankaların ATM’lerinde de aynı işlem gerçekleştirilir.

 • QNB Finansbank ATM’sine gidiniz ve kartsız işlem menüsüne erişmek için “Giriş” tuşuna basınız.
 • Açılan menüden “Para Yatırma” seçeneğini tıklayınız.
 • Yeni ekranda ad, soyad, T.C. kimlik numarası ve telefon numarası gibi bilgileri doğru bir şekilde doldurun.
 • Alıcı kişinin hesap numarası veya IBAN’ını girmeniz gerekmektedir.
 • HSBC Bank müşterilerinin hesaplarına da QNB Finansbank ATM’leri üzerinden para yatırabilirsiniz.
 • Gerekli bilgiler doldurulduktan sonra işleme devam edilir ve açılan para haznesine yatırılacak tutar yerleştirilir.
 • ATM, para sayımını tamamladıktan sonra ekranda görünen tutar ile sizin göndermek istediğiniz tutar aynı ise işleminizi onaylayın ve para yatırma işlemini tamamlayın.

QNB Finansbank Kartsız Para Çekme

QNB Finansbank, kartsız para çekme işlemleri için ATM’lerinde iki farklı alternatif sunmaktadır. QR kodu veya telefonunuza gelen referans kodu ile, QNB Finansbank ATM’lerinden kartsız olarak para çekebilirsiniz.

Telefona Gelen Parayı QNB Finansbank ATM’lerinden Kartsız Çekme

QNB Finansbank ve Enpara müşterileri, dijital kanallar aracılığıyla başka bir kişinin telefon numarasına para gönderebilirler. Eğer bir QNB Finansbank veya Enpara müşterisi tarafından size para gönderildiyse, birkaç basit adımla, paranızı QNB Finansbank ATM’lerinden kartsız olarak çekebilirsiniz.

 • Telefonunuza, gönderen kişi tarafından gerçekleştirilen işleme dair bir kısa mesaj aldıktan sonra, en yakın QNB Finansbank ATM’sine gidin (Bu işlemi bir ortak ATM’den gerçekleştiremezsiniz).
 • ATM’ye geldiğinizde, kartsız işlem menüsüne erişmek için “Giriş” tuşuna basın.
 • Açılan menüde “Para Çekme” seçeneğini tıklayın.
 • Yönlendirileceğiniz yeni menüden “Cebe Gelen Parayı Çekme” seçeneğini tıklayarak, sonraki adımlara geçin.
 • Girdiğiniz bilgileri onayladıktan sonra, telefonda size gönderilen referans kodunu girip, paranızı çekebilirsiniz.

QR Kodu İle QNB Finansbank ATM’lerinden Kartsız Para Çekme

QR kod, QNB Finansbank müşterileri için, kartsız para çekme işlemi yapmanın bir diğer yolu olarak sunulmaktadır. QR kod ile para çekmek için, QNB Finansbank müşterisi olmak ve QNB Finansbank mobil uygulamasını kullanmak gerekmektedir. QR kod ile para çekme işlemi için, QNB Finansbank ATM’sinin yanında bulunan mobil uygulamayı kullanarak, para çekme işlemini tamamlayabilirsiniz.

QR kod ile QNB Finansbank ATM’lerinden para çekme işleminin detaylarını öğrenmek için, ilgili makalemize (Enpara Karekod ile Nasıl Para Çekilir?) göz atabilirsiniz.

The post QNB Finansbank Kartsız Para Çekme ve Yatırma appeared first on technodoc.com.tr.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal