Renault Austral SUV Türkiye Fiyatı Belirlendi

Renault Austral SUV Türkiye Fiyatı Belirlendi

ABONE OL
26 Mayıs 2023, 21:41:14

Renault, Türkiye’de de Satışa Sunulan Yeni Austral SUV için Hazır

Austrol SUV aracının global çapta tanıtımları yapılmış ve en sonunda da Türkiye’de yerini almış durumda. Renault tarafından yapılan açıklamaya göre ön sipariş teslimatlarının tamamlanması ile birlikte bayideki satışlara start verilecek. Araç C segmenti içerisinde üst kesime hitap ediyor ve Türkiye’de 160 hp güç üreten yarı hibrit bir ünite ile satışa çıkarılacak.

Araç, daha fazla start-stop dengesinin sağlanması ve tork miktarının artışı için çaba harcanarak 1600 ve 3250 devir aralığında 270 Nm tork üreten 160 hp güce sahip bir motora sahip. Ağır bir kasaya sahip olan SUV buna karşın 12 mild hybrid motoru ile şehir içerisinde 100 kilometrede 6.3 litre yakmaktadır. Araç motora entegre otomatik vites ile gelecek ancak manuel şanzıman isteyenler için bir hayal kırıklığı olabilir.

Araç hakkında diğer bir bilgi ise, en dolu donanım paketlerinin Türkiye’ye gelemeyecek olmasıdır. Ancak, burada kullanıcılara sunulacak olan Techno Esprit Alpine donanım paketi de oldukça iddialı ve donanımlı.

Yeni Austral SUV aracının Türkiye fiyatı 1 milyon 190 bin TL olarak belirlenmiş durumda. Yerli ve yabancı araba meraklılarının oldukça ilgi göstereceği bu aracın Türkiye’de de pazardaki yerini alması bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments