Resim Üzerine Yazı Yazma [Online, Sitesi, Programı ve Uygulama]

Resim Üzerine Yazı Yazma [Online, Sitesi, Programı ve Uygulama]

ABONE OL
27 Nisan 2023, 19:01:45

Resim üzerine yazı yazmak hayatımızın birçok alanında önemli bir yer tutuyor. Bu nedenle, resimlerimize yazı eklemek isteyen kullanıcılar için birçok seçenek mevcut. Online siteler, programlar ve uygulamalar aracılığıyla resimlerimize yazı ekleyebilir ve güzel efektler oluşturabiliriz. Bu işlemin SEO dostu olması, web sitelerimiz ve sosyal medya platformlarımızda daha fazla görünürlük elde etmemiz için kritik öneme sahiptir. Sizin de resimlerinize yazı yazarak daha etkili bir şekilde sunmak istiyorsanız, online siteler, programlar ve uygulamalar arasından seçim yapabilir ve bu işlemin keyfini çıkarabilirsiniz.

Zaman zaman birçoğumuz herhangi bir resim üzerine yazı yazma ve programı, online olmak üzere hepsini derledik. Örneğin bu web sitesi üzerinde yer alan bilgilendirici resimlerin oluşturulabilmesi için biz de çoğu zaman farklı yöntemler kullanarak resimlerin üzerine notlar ve yönlendirici yazılar ekliyoruz. Elbette bu işlemi yapabilmek için tercih edilebilecek birçok yöntem ve program olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Ancak son trendlere göz atarsak günümüzde bu işlem için en çok resim düzenleme amacıyla oluşturulmuş web sitelerinin tercih edildiğini görüyoruz. Tabi ki söz konusu daha küçük boyuta sahip cep telefonlarımız olunca işin rengi de biraz değişiyor. Hadi isterseniz şimdi en kolay yoldan resim üzerine nasıl yazı yazılır? sorusunun cevabına bakalım.

Resim Üzerine Yazı Yazma Online

Resim üzerine yazı yazma online bilgisayar ile yapılan işlemler her geçen gün biraz daha web tarafına kayıyor diyebiliriz. Elbette bunda bulut teknolojisinin ilerlemesi ve web sitelerinin de belirli programları arka planda çalıştırabilmesinin büyük bir etkisi var. Hal böyle olunca resim üzerine yazı yazma işlemi için de web siteleri oldukça yaygın kullanılıyor. Üstelik şunu belirtmem gerekiyor ki web sitelerinin sunmuş olduğu öyle fontlar ve temalar var ki biz standart kullanıcıların bu tasarımları yapması hiç de mümkün değil. Biz de yazımızın bu bölümünde en iyi sitelerden bahsediyor olacağız.

1- Technodoc

Technodoc öyle özelliklere sahip ki birçok reklam firması bile el broşürleri ve reklam çalışmaları için bu siteyi kullanıyor. Birçok özelliği ücretsiz olarak sunan Technodoc, bazı çok özel tasarımlar için ise para ödemeyi gerektiriyor. Biz standart kullanıcıların ihtiyaç duyduğu fotoğrafa yazı ekleme işleminin ise site üzerinden tamamen ücretsiz şekilde yapılabileceğini hatırlatalım. Technodoc’un kullanımı ise şu şekilde;

İlk olarak Technodoc’un web sitesine ilerleyin ve Facebook veya Google hesabınızı kullanarak kaydolun. Yaptığınız çalışmalar sisteme kaydedildiği için Technodoc’u kullanabilmek için üye olmak gerekiyor.

Siteye giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda yer alan Tasarım Oluşturun butonuna tıklayın ve açılan seçenekler arasından Afiş seçeneğini seçin.

Afiş açıldıktan sonra sol tarafta yer alan menüden Yüklemeler seçeneğine tıklayın.

Açılan dosya penceresinden üzerine yazı yazmak istediğiniz resmi seçin ve siteye yüklenmesini bekleyin.

Yükleme tamamlandıktan sonra resminiz ekrana gelecektir.

Sol tarafta yer alan Metin yazısına tıklayın.

Açılan pencereden yazınızın nasıl görüneceğini seçebilirsiniz. (Bazı yazı temaları ücretlidir.)

Sol tarafta örnek metin yazınıza eklenecektir. Örnek metnin üzerine tıklayarak kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Kaydetme işlemi için ise sol üst kısımda yer alan indirme butonuna basarak PNG dosya biçimini seçmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra resim dosyası bilgisayarınıza inecektir.

Not: Technodoc’un hem Android hem de iOS işletim sistemleri için sunulan mobil uygulamaları da mevcut.

2- PicFont

Technodoc kadar profesyonel olmasa da resim üzerine yaz ekleme için tercih edilebilecek bir diğer web sitesi de PicFont.com’dur. Birçok farklı renkte oldukça şık ve estetik yazı şekillerine sahip olan site, yazı ekleme işleminin çok kısa bir sürede yapılabilmesine olanak sağlıyor. Bununla birlikte farklı tasarım fikirleri için kendi resimleriniz yerine sitenin sunmuş olduğu resimler arasından da seçim yapabilirsiniz. Siteyi kullanmak için şu adımları takip edin;

Öncelikle buraya tıklayarak fotoğraf düzenleme sitesini açın ve ana ekranda yer alan Upload a Picture butonuna basarak üzerine yazı yazacağınız resmi seçin.

Yazı ekleme ekranı açılacaktır. Sol menüde yer alan T simgesine basarak ekleyeceğiniz yazının fontunu ve biçimini seçebilirsiniz.

Yazı yazma işlemi bittikten resmi bilgisayara indirmek için sonra üst kısımda yer alan SAVE yazısının üzerine gelin ve PNG dosya biçimini seçin. Resim bilgisayarınıza inecektir

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal