Riot Games CEO Değişimi: Nicolo Laurent’tan Dylan Jadeja’ya

Riot Games CEO Değişimi: Nicolo Laurent’tan Dylan Jadeja’ya

ABONE OL
12 Mayıs 2023, 21:15:46

Riot Games’in CEO’su Nicolo Laurent, görevini bırakma kararı aldı ve şirketin mevcut global başkanı Dylan Jadeja’ya devretti. Laurent, Riot Games’in yalnızca “40 kişilik bir startup” olduğu dönemden bu yana şirketin önemli bir parçası olarak görev yapıyordu. Ancak, Laurent’un liderliğinde Riot Games, cinsiyetçi bir “erkek kardeş kültürü” oluşturmakla suçlandı. Laurent kişisel olarak da eski yönetici asistanına yönelik cinsel saldırı suçlamalarına maruz kaldı ve daha sonra bu suçlamaların aklanmasıyla sonuçlandı.

Laurent, ailesine daha fazla odaklanmak için danışmanlık rolüne geçeceğini belirtti. CEO değişiminin 2023 yılının sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Laurent, açık bir mektupta “Bu haber ani gelebilir ama açıkça söylemek gerekirse, bu karar bir süredir aklımda. Riot ile uzun ve harika bir yolculuğum oldu.” dedi. Laurent, Riot’ta danışman olarak “gelecek yıllarda da” kalmayı planladığını belirtti.

Riot Games’in yeni CEO’su Dylan Jadeja, şirketin en güvenilir ve otantik oyun şirketi olma hedefinden şaşmayacaklarını belirtti ve “Şirketi oyuncular için, oyuncular tarafından inşa etmeye devam edeceğiz.” dedi. Riot Games, 2018 yılında sekiz kadın eski çalışanın açtığı ayrımcılık ve taciz davasını 100 milyon dolar karşılığında çözüme kavuşturmuştu.

Nicolo Laurent’un istifası, Riot Games ve oyun endüstrisi için büyük bir olaydı. Riot Games’in global başkanı Dylan Jadeja’nın CEO’luk görevini devralması, şirketin geleceği için büyük önem taşıyor. Riot Games’in yenilikçi yaklaşımı, her zaman yenilikçi oyunlar ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla tanınır. Bu özellikleriyle her zaman oyuncuların takdirini kazanmayı başardılar. Riot Games’in yeni CEO’su Dylan Jadeja, oyuncular için yeni ve heyecan verici oyunlar geliştirmeye odaklanacak ve şirketin büyüme hedefleri doğrultusunda ilerleyecektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal