RX 7600 çıktığı gibi indirime girdi!

RX 7600 çıktığı gibi indirime girdi!

ABONE OL
27 Mayıs 2023, 22:02:15

RX 7600 Grafik Kartı Lansmandan Sonra İndirime Girerek Daha Uygun Fiyatlı Hale Geldi

Son zamanlarda pek çok sektörde yaşanan talep sorunları, bilgisayar pazarında da kendini gösteriyor. Üreticiler bu duruma yönelik çeşitli indirimlere gidiyorlar ve AMD, Ryzen işlemciler hususunda fiyat düşürerek durumu çözmeye çalışıyor.

AMD’nin yeni grafik kartı modeli RX 7600, lansmanın ardından indirime girdi ve ciddi anlamda fiyat düşüşleri yaşadı. Önceden 269 dolar fiyat etiketiyle satılan kartın fiyatı, %13 oranında indirim sonrası 235 dolara düştü.

Bu fiyat düşüşü sayesinde RX 7600, rakibi RTX 4060 ile rekabet edebilecek daha uygun bir fiyat seviyesine geldi. Ayrıca NVIDIA’nın RTX 4060 Ti modelinde de indirim olduğunu belirtmek gerek. Yaklaşık 20 Euro indirimle birlikte kartın fiyatı 419 Euro seviyesine düştü.

Tüm bu gelişmeler gösteriyor ki, bilgisayar bileşenleri sektörü de talep sorunlarından etkilenmekle birlikte üreticiler bu duruma uygun tedbirler alarak satışlarını sürdürmeye devam etmeye çalışıyorlar. Eğer siz de güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak ve her zaman en uygun fiyatlarla en iyi ürünleri elde etmek istiyorsanız, düzenli olarak teknoloji bloglarını takip etmeniz gerekiyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments