Samsung akıllı telefon satışlarından dertli

Samsung akıllı telefon satışlarından dertli

ABONE OL
27 Temmuz 2023, 11:32:50

Samsung 2023 Ikinci Çeyrekte Yüksek Operasyon Karı Elde Etti

Samsung, 2023 yılının ikinci çeyreğinde 670 milyar won (14,2 milyar TL) operasyon karı elde ederek başarılı bir dönem geçirdi. Şirketin bellek birimi zararının azalmasıyla birlikte, geçtiğimiz çeyreğe kıyasla daha yüksek bir kar elde edildi. Ancak, bir önceki yılın 14.1 trilyon won’luk karına ulaşılması mümkün olmadı.

Şirketin finans raporuna göre, ikinci çeyrekte konsolide gelir 60.01 trilyon won (1,26 trilyon TL) olarak gerçekleşti. Bu, bir önceki çeyreğe göre %6’lık bir düşüşü temsil ederken, geçtiğimiz yılın rekor kıran 77.2 trilyon won gelirinden oldukça uzakta kaldı.

Samsung, Akıllı Telefon Satışlarında To parlanma Bekliyor

Samsung, özellikle üst segmentte olmak üzere, akıllı telefon pazarının ikinci yarıda toparlanmasını beklemektedir. Şirket, Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerine güvendiğini göstermektedir. Z Flip 5’in kapak ekranıyla dikkat çekerken, Z Fold 5’de ise yeni bir menteşe mekanizması bulunmaktadır.

Samsung’un bellek birimi de ikinci çeyreği birinci çeyreğe kıyasla daha yüksek bir gelirle tamamladı. Birim gelirleri 13.73 trilyon won’dan 14.73 trilyon won’a yükseldi. Operasyon zararı ise 4.58 trilyon won’dan 4.38 trilyon won’a geriledi. Şirket gelecekte DDR5 ve LPDDR5x RAM gibi “katma değeri yüksek” bileşenlere odaklanmayı planlamaktadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal