Samsung Diyor Ki 5G’yi Unutun Biz 6G İle Geliyoruz!

Samsung Diyor Ki 5G’yi Unutun Biz 6G İle Geliyoruz!

ABONE OL
07 Aralık 2022, 19:00:01

Samsung diyor ki 5G’yi unutun biz 6G ile geliyoruz diye açıklama yaptı. Samsung 6G bağlantıları konusunda güncel bir çalışma yapıyor ve herkese dair yeni nesil bir seçenek üretiyor. 6G ile geri geleceğini söyleyen Samsung, 5G teknolojisine daha geçmeden yeni bir teknoloji getirmeyi hedefliyor. 6G teknolojisine dair bakış açılarını ve bu teknolojinin neler getireceğini söyleyen marka, yeni nesil iletişimi de gözler önüne seriyor.

Hayatımıza dahil olacak en yeni nesil teknolojilerden olan 5G teknolojisi, pek çok konuda bizlere artı katacak. Türkiye üzerinde henüz deneyimleyemediğimiz bu teknoloji için, birkaç sene içerisinde ülkemizde aktif bir bağlantı olacak diyebiliriz. Lakin tabi bu konuya dair geniş bir çalışma seçeneği var. Güney Koreli şirket tarafından üretilen seçeneklere göre 5G teknolojisini bir kenara bırakarak daha geniş bir çalışma yapıldığının ve 6G çalışmasının da yolda olduğunun sinyalini veriyor.

Samsung ve 6G savaşları nedir? 6G neyi bağlar?

Samsung tarafından 2019 senesinde ortaya atılan iddialardan bazıları şirketin 6G teknolojisi üzerinde çalışmasıdır. Bu konuya dair net ve resmi bir açıklama gelmediği için şirket kendine has çalışmalarını yeni bir vizyon içerisinde değerlendiriyor. Samsung yapısına göre 6G ile tanışmak için çok uzun bir süre beklememize gerek yok.

Samsung tarafından yayımlanan tanıtımlara bakarsak, 6G teknolojisi için en fazla 10 sene sürelerinin olduğunu düşünen marka, çok büyük ihtimalle Türkiye üzerinde 5G yaygınlaşınca hemen 6G’ye geçecek gibi. 5G bile henüz tam olarak bilinmezken, anlaşılmamışken bu 6G ne ola ki diyorsanız, gelin biraz daha bizi bekleyenlere bakalım.

Gecikme süresini 10 milisaniye sürenin altına indirmeyi çabalayan Samsung, 6G teknolojisi ile bunu başaracaklarını söylüyor. 1.000 Gbps pik veri indirme hızına sahip olacak ve bu sayede 1 Gbps veri indirme hızıyla çok standart olarak iletişime geçecekler. Yani 5G teknolojisine göre güvenilirlik konusu 10 kat daha sağlam olacak ve çok daha hızlı ilerleme yaşanacak.

Peki bu teknoloji nerelerde kullanılacak?

Aslında bu teknolojinin kullanılma yerleri çok farklı ve geniş. Bu durumlara göre Samsung tarafından kullanılan teknolojik yaklaşımlar adına bir numaralı kullanım yerleri yüksek çözünürlüklü sanal gerçeklik gözlükleri ve teknolojileri olacak. Samsung bu konuya dair bazı rakamsal verilerle de iletişim kuruyor.

Samsung tarafından rakamsal verilere göre artırılan gerçeklik destekli 8K çözünürlükte bir görüntünü ekrana aktarılması durumu 55.3 Mbps internet hızına göre karşımıza çıkarılıyor. Lakin Samsung gerçekten de bu konuya dair detaylı bir ihtiyaç sağlıyor diyebiliriz. 0.44 Gbps olduğu iddia edilen çalışmalar adına 16K çözünürlükte sanal gerçeklik destekli görüntülerin aktarımı için 0.9 Gbps internet hızına ihtiyaç duyulacaktır. Samsung’a göre 5G teknolojisi de bu hız için oldukça geniş bir destek verecek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal