Samsung Galaxy S23 FE’nin yeni rengi ortaya çıktı

Samsung Galaxy S23 FE’nin yeni rengi ortaya çıktı

ABONE OL
15 Eylül 2023, 03:05:09

Samsung Galaxy S23 FE modelinden yeni sızıntılar ortaya çıktı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un en yeni telefon modeli olan Galaxy S23 FE, büyük bir merakla bekleniyor. 2023’ün ikinci çeyreği hakkında Counterpoint Research tarafından yayınlanan pazar verileri, MediaTek’in global akıllı telefon yonga seti pazarında liderliğini koruduğunu gösteriyor. MediaTek, bu sektördeki liderliğini 12 çeyrek üst üste devam ettirmeyi başardı. 2023’ün ikinci çeyreğinde pazarda en büyük paya ve %30’luk bir orana sahip olan MediaTek’i, %29’luk payla Qualcomm takip ediyor. Apple ise %19’luk payıyla pazarda önemli bir konuma sahip. UNISOC ise %15’lik payı ile dikkat çekiyor. Samsung ise yalnızca %7’lik bir payla pazarda kendine yer bulabildi. Bu oranlar, akıllı telefon yonga seti pazarındaki rekabeti ve dinamikleri açıkça ortaya koyuyor. MediaTek’in bu başarısı, stratejik hamlelerine bağlanabilir. 2023’ün ikinci çeyreğinde, gönderilerinde bir artış yaşadılar ve özellikle orta ve düşük segment pazarında güçlü bir varlık sergiliyorlar. MediaTek, Dimensity 6000, Dimensity 7000 serileri ve üst segmentteki Dimensity 9200 Plus modeliyle farklı fiyat kategorilerindeki konumlarını sağlamlaştırmayı başardı. Bu hamleler, MediaTek’i akıllı telefon pazarında önemli bir oyuncu haline getirdi.

Samsung Galaxy S23 FE’nin yeni rengi ortaya çıktı

Aynı dönemde Qualcomm da gönderimlerinde bir artış yaşadı. Bu artış, Samsung ve Çinli üreticilerin Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini tercih etmesiyle büyük ölçüde desteklendi. Samsung’un Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 serilerinin piyasaya sürülmesi, Qualcomm’un pazardaki konumunu güçlendirdi. Ayrıca, Qualcomm’un Snapdragon 7 Gen 1, Snapdragon 6 Gen 1 ve Snapdragon 4 Gen 1 serilerine yaptığı güncellemeler de pazar payının artmasında etkili oldu. Samsung da 2023’ün ikinci çeyreğinde yonga seti gönderimlerinde bir artış yaşadı. Yeni Exynos 1330 ve 1380 işlemcileri sayesinde hem düşük hem de orta-üst segment akıllı telefon pazarlarında başarılı oldu. Ancak Apple, bu dönemde satışlarda bir düşüş yaşadı. Bu düşüş genellikle mevsimsel faktörlere bağlandı.

UNISOC ise ilk çeyrekte durağan bir performans sergilemesinin ardından 2023’ün ikinci çeyreğinde gönderimlerde bir artış yaşadı. Özellikle Avrupa gibi bölgelerde giriş seviyesi 5G akıllı telefonlara olan talebin artmasıyla UNISOC’un pazar payının 2023’ün ikinci yarısında daha da büyümesi bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal