Samsung, Google’ı tercih ederken Bing planlarını askıya aldı

Samsung, Google’ı tercih ederken Bing planlarını askıya aldı

ABONE OL
23 Mayıs 2023, 04:30:23

Samsung, mobil internet tarayıcısının varsayılan arama motorunu Google’ın rakibi Bing olarak değiştirme planını askıya aldı. Bu hamle, Google ile Samsung arasındaki

ilişkilerde olası bir gerilimi önlemek adına yapıldı. Samsung, kendi geliştirdiği internet tarayıcısında Google’ı Bing ile değiştirip değiştirmeme konusundaki iç değerlendirmeyi durdurdu. The Wall Street Journal’ın haberine göre, bu kararın alınmasındaki en doğrudan sebep, Google’ın bu anlaşmadan elde ettiği yıllık 3 milyar dolarlık geliri tehlikeye atmasıydı.

Samsung’un internet tarayıcısı, Samsung telefonlarda önceden yüklenmiş bir şekilde gelir ve uzun yıllardır varsayılan arama motoru olarak Google’ı kullanır. Ancak, birkaç hafta önce The New York Times’ın bir raporunda belirttiği üzere, Google çalışanları, Samsung’un Bing’e geçiş düşüncesinden oldukça rahatsız oldu.

Samsung’un Bing’e geçiş planlarını ertelemesinin arkasındaki sebepler, Google ile olan ilişkilerinin yanı sıra pazarın bu hamleye nasıl tepki vereceği konusundaki endişelerdi. Samsung’un kendi tarayıcısını kullanan kullanıcıların çoğunluğunun aslında Bing’e geçiş yapmanın pek bir şey değiştirmeyeceğini düşündüğü bildirildi.

Bu karar, Samsung’un Bing’e geçiş yapmayacağı anlamına gelmiyor. The WSJ’nin raporuna göre, Samsung, gelecekte Bing’i varsayılan arama motoru olarak kullanma kapısını “kalıcı olarak kapatmıyor”.

Bing’e geçiş isteğinin nedenleri tam olarak bilinmese de, Microsoft’un AI alanında hızla genişlemesi bu kararda etkili olmuş olabilir. Ancak son haftalarda Google, arama motoruna AI destekli özellikler eklemeye çalışıyor ve Bard sohbet botunu herkese açtı.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal