Samsung Rollable Flex ekranını tanıttı

Samsung Rollable Flex ekranını tanıttı

ABONE OL
23 Mayıs 2023, 20:43:12

Samsung Rollable Flex ve Sensor OLED Display’ın Özellikleri

Samsung’un yenilikçi teknolojileri Rollable Flex ve Sensor OLED Display, son zamanlarda teknoloji dünyasında oldukça popüler. Rollable Flex adını taşıyan kıvrılabilir ekran, ABD’nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirilen bir ekran fuarında gözler önüne çıktı. Samsung, bu ekranı şirketin ekran birimi Samsung Display tarafından tasarlanan ve üretilen bir OLED panel ile donattı. Ekranın uzunluğu açıldığında minimum 49 mm’den maksimum 254.4 mm’ye çıkıyor. Bunun yanı sıra, ekran, parmak izi ve kan basıncı algılayabilen OLED paneli sayesinde ekstra sensörlere ihtiyaç duymadan çalışıyor.

Rollable Flex’in şimdilik tek bilinen özelliği bu değil. Ekranın büyüklüğü ve çözünürlüğü hala belirsizliğini koruyor. Şirket, açıklamasında, panelin O harfi şeklindeki ekseninin kayarak açıldığı ve böylelikle taşıması zorunlu büyüklükte bir ekranın taşınabilir hâle geldiğini belirtti.

Sensor OLED Display, parmak izi ile telefonun kilidini açmak için ekstra bir sensöre ihtiyaç duymadan her noktasında parmak izlerini algılayabilen bir ekran. Fakat daha da dikkat çekici olan özelliği, parmaklar üzerinden insanların kalp atış hızını, kan basıncını ve stres seviyesini ölçebilmesidir. OLED ekran panelinin ışığını yansıma olarak kullanarak parmaklardaki kan damarlarının kasılmasını ve rahatlamasını izleyip ölçüm yapabilir. Ayrıca, kullanıcılar ekrana her iki ellerinden birer parmak koyarak daha doğru bir kan basınıcı ölçümü yapabilirler. Tüm bu özellikler, ekstra bir modül veya sensöre ihtiyaç duymadan yapılır.

Son kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz belirsiz olsa da, Samsung’un ve diğer teknoloji üreticilerinin bu teknolojilere yer vermek için sabırsızlandıkları bilinmektedir.

Samsung Rollable Flex ve Sensor OLED Display İle Gelen Yenilikçi Özellikler

Samsung’un yenilikçi teknolojileri Rollable Flex ve Sensor OLED Display son dönemde teknoloji dünyasında oldukça popüler olmuştur. Koreli teknoloji devi, Rollable Flex adı verilen kıvrılabilir ekranı ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen bir etkinlikte tanıttı. Samsung Rollable Flex’in öne çıkan özelliklerinden biri, ekranın uzunluğunun tamamen açıldığında minimum 49 mm’den maksimum 254.4 mm’ye kadar çıkmasıdır. Ekran, parmak izi ve kan basıncı algılayabilen OLED paneli sayesinde ekstra sensörlere ihtiyaç duymadan çalışır.

Rollable Flex’in şimdilik tek bilinen özelliği bu olamaz. Ekranın büyüklüğü ve çözünürlüğü hala belirsizliğini korumaktadır. Nike Roshe Run Classic damen Şirket, açıklamasında panelin O harfi şeklindeki ekseninin kayarak açıldığını ve taşıması zor olan ekranların taşınabilir hale geldiğini belirtmiştir.

Sensor OLED Display, her noktasında parmak izlerini algılayabilen bir ekran olup, parmak izi ile telefonun kilidini açmak için ekstra bir sensöre ihtiyaç duymaz. Daha da önemlisi, parmaklar aracılığıyla insanların kalp atış hızlarını, kan basınçlarını ve stres seviyelerini ölçebilir. OLED ekran panelinin ışığını yansıma olarak kullanarak parmaklardaki kan damarlarının kasılmasını ve rahatlamasını izleyerek ölçüm yapabilir. Kullanıcılar, ekrana her iki ellerinden birer parmak koyma seçeneği ile daha doğru bir kan basıncı ölçümü de yapabilirler. Tüm bu özellikler ekstra bir modül veya sensöre ihtiyaç duymadan kolayca yapılır.

Son kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz belirsiz olmakla birlikte, Samsung’un ve diğer teknoloji üreticilerinin bu teknolojilere yer vermek için sabırsızlandığı bilinmektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal