Sanal Kart Nedir? Sanal Kart Nasıl Açılır?

Sanal Kart Nedir? Sanal Kart Nasıl Açılır?

ABONE OL
07 Aralık 2022, 19:17:44

İnternet alışverişlerinin gittikçe daha da önemli bir hal aldığı bu dönemde, kredi ve banka kartlarıyla ilgili hırsızlıklar sıkça yaşanabiliyor. Bu sorunu çözmek için kullanıcılara yapılan en büyük öneri işlemlerinde sanal kart kullanmaları. Peki kullanıcıların internet işlemlerinde kullanabileceği Sanal Kart Nedir? Sanal Kart Nasıl Açılır?

Sanal Kart Nedir?

Bankacılık işlemlerini yaparken bizler için en önemli husus güvenliktir. Güvenliğimizi sağlayabilmek adına bankacılık işlemlerinde 3D Secure, ödeme sonrası onay, alışverişe limit tanımlama gibi farklı metotlar kullanılmaktadır. Yine de bazı kötü niyetli kişiler bu güvenlik önemlerini aşmayı başarabilmekte, kredi kartlarını çalmayı ya da içinden para çekmeyi bir şekilde başarabilmektedir.

Sanal kart kullanmanın amacı, bu gibi soygunların önüne geçmektir. Sanal kart kullanıyorsanız, kullandığınız kredi ya da banka kartından farklı bir numaranız olur ve kartınızı bu şekilde kullanırsınız. Sadece internet ve pre-order alışverişlerinde geçerli olan bu kart çalınsa bile içinde sizin tanımladığınız limit olacağından, büyük bir soygunun önüne geçmiş olursunuz.

Sanal Kart Nasıl Açılır?

Bankalarda sanal kart açma işlemi bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Fakat bazı işlemler birbiriyle tıpatıp aynıdır. Söylediğimiz adımları adım adım uyguladıktan sonra sizler de sanal kart sahibi olabilirsiniz.

  • Bankanızın internet sitesine giderek sanal kart açabilirsiniz. Kredi kartları ile ya da kartlarım menüsü ile aynı menü içerisinde sanal kart oluşturma işleminizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.
  • Cep şubesi ya da telefon bankacılığı da sanal kart açmanız için doğru bir çözüm olabilir. Cep şubesi içinde arama yaparak ya da bankanızın telefon numarasını arayıp bir temsilciye bağlanarak kolaylıkla sanal kart oluşturabilirsiniz.

Peki sizler alışverişlerinizde Sanal Kart kullanmayı tercih ediyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal