Şifreli mesajlar ve yeni özellikler

Şifreli mesajlar ve yeni özellikler

ABONE OL
14 Mayıs 2023, 13:42:45

Twitter, güvenliği ve iletişim özgürlüğünü artırmak için doğrudan mesajlara (DM) yeni özellikler ekliyor. Elon Musk tarafından yapılan açıklamalara göre, Twitter DM’lerinde şifreleme özelliği de bu hafta kullanıcıların kullanımına sunulacak.

İlk olarak, artık belirli mesajlara yanıt verebilir ve istediğiniz herhangi bir tepkiyle mesajlara tepki verebilirsiniz. Bu özellikleri, belirli bir mesaja basılı tutarak erişebiliyorsunuz.

Belki de daha büyük değişiklik, Musk’ın Twitter için öncelikli hale getirdiği şifreli DM’lerdir. Şifreli DM’lerin gerçekten kullanıma sunulduğunu görene kadar kesin bir şey söylemek zor. Ancak, Musk, özelliğin 1.0 sürümünün çarşamba günü “gerçekleşmesi gerektiğini” söylüyor ve bunun hızla “gelişeceğine” söz veriyor. Musk, Twitter’ın güvenliği vurgulayarak, “Başıma silah dayansa bile DM’lerinizi görememeliyim” ifadesini kullanıyor.

Twitter ayrıca yakın bir zamanda kullanıcıların, platformdaki herhangi birine sesli ve görüntülü sohbet imkanı sunacağını belirtti. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar herhangi bir yerdeki kişilerle telefon numarasını paylaşmadan görüntülü olarak sohbet edebilecekler.

Bu yenilikler, özellikle şifreli mesajlar, kullanıcıların özel bilgilerini paylaşmadan güvende kalabilecekleri bir ortam yaratıyor. Bu, platformun güvenilirliğini artırarak, kullanıcıların daha rahat etkileşime girmelerini sağlayacak büyük bir adım.

Twitter, kullanıcı deneyimini sürekli geliştirmeye çalışarak, Elon Musk önderliğinde yeniliklere açık bir yaklaşım benimsemesiyle daha da popüler hale gelebilir. Kullanıcılar, bu yenilikler sayesinde platformda daha özgür ve güvende hissederek, dünya genelinde daha fazla kişiyle etkileşim kurabilecekler. Bu da Twitter’ın daha büyük ve daha güçlü bir sosyal ağ haline gelmesine katkıda bulunacaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal