Snapdragon 8 Gen 3 hakkında detaylar belli oldu

Snapdragon 8 Gen 3 hakkında detaylar belli oldu

ABONE OL
29 Nisan 2023, 11:04:25

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3: Mobil Performansın Yeni Adı

Mobil yonga seti kategorisinde adından sıkça söz ettiren Qualcomm, amiral gemisi platformunun üçüncü nesli ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekiyor. Snapdragon 8 Gen 3, performans ve verimlilik açısından önemli artışlar sunarak mobil cihazlar için yeni bir performans standardı belirleyecek gibi görünüyor.

Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile daha önce de performans konusunda iddialı olduğunu kanıtlayan Qualcomm, yeni nesil platformunda saat hızlarını önemli ölçüde artırmayı hedefliyor. Yeni mimarisi sayesinde benzeri görülmemiş 3,7 GHz’lik bir prime Cortex-X4 CPU çekirdeği, beş güçlü çekirdek ve iki küçük çekirdek ile performans ve verimlilik konusunda iddialı bir yapı sunacak.

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3’ünü geliştirmek için TSMC’nin 3nm sürecine geçmeyi tercih etmediği de sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Bunun yerine N4P üretim döngüsünün yeterince iyi ve uygun fiyatlı olduğu belirtiliyor. Tayvan’daki fabrikaların seri üretime başlamaya hazır hale gelmesiyle birlikte bu yonga setinin mobil cihazlarda kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3’ü ile birlikte mobil performans konusunda yeni bir dönem başlıyor. Daha fazla teknoloji haberleri ve güncellemeler için TeknoTechnic’i takip etmeye devam edin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal