Steam Türkçe Nasıl Yapılır? [Resimli Anlatım] Güncel

Steam Türkçe Nasıl Yapılır? [Resimli Anlatım] Güncel

ABONE OL
25 Nisan 2023, 04:23:49

Steam, dünyanın en popüler oyun platformlarından biridir. Ancak, bazı kullanıcılar oyun dükkanının İngilizce olduğunu fark edebilirler ve bu, Türkçe konuşan kullanıcıları rahatsız edebilir. Neyse ki, Steam’i Türkçe yapmak oldukça kolaydır. Bu makalemizde, Steam Türkçe yapma işlemi hakkında adım adım bilgi vereceğiz.

İlk olarak, öncelikle Steam’in açık olduğundan emin olun. Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki üç çizgi simgesine tıklayın. Bu simge, Steam Menüsüdür ve buradan Ayarlar seçeneğine tıklayın.

Ayarlar bölümüne geldiğinizde, genel ayarlar sekmesine tıklayın. Burada, Steam Arayüzü seçeneklerinden biri olan “lisan” göreceksiniz. Bu alana tıklayın ve aynı zamanda açılır menü seçeneklerinden Türkçe’yi seçin. Bu işlemi yaptıktan sonra, Steam artık Türkçe olarak çalışacaktır.

Bu adımların hepsi, Steam’in Türkçe dilini kullanmak için gerekenlerdir. Daha sonra, hesap ayarlarınıza erişerek Steam’de Türkçe oyunlar arayabilirsiniz. Artık oyunlarınızı Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Unutmayın, Türkçe’ye dönüştürmek için rehberimizi takip edebilirsiniz, bu işlem sadece birkaç dakika sürer ve son derece kolaydır.

Steam Türkçe yapılandırma, oyun oynama deneyiminizi daha rahat hale getirecektir. Bu yöntemle, platformdaki tüm oyunları kolayca anlayabilirsiniz. Sizler de bu adımları takip edin ve Steam’i rahatça Türkçe dilinde kullanın. Steam Türkçe nasıl yapılır, artık biliyorsunuz!

Steam hesabınıza giriş yapınız. Üst menü çubuğundaki “Steam”e tıklayın (bu, Windows’da Steam’in sol üst köşesinde veya OSX’de Steam’in üstündeki menü çubuğunda) Ayarlar seçeneğine gidin (OSX’de “Tercihler”) Arayüz sekmesine gidin. Açılan listeden kullanmak istediğiniz dili seçin.

Steam Türkçe Yapma Resimli Anlatım

steam turkce yapma

Değerli arkadaşlar Steam Türkçe yapabilmek için yapmanız gereken bir kaç işlem var, hadi bunlara hemen bakalım.

1- İlk olarak Steam hesabınıza giriş yapın.

steam dili turkce yapma

2- Steam ekranının sol üst tarafında bulunan Steam sekmesine tıklayın. Açılır pencerede Türkçe karşılığı Ayarlar olan sizin ekran Settings olan kısmına tıklayın.

steami turkce yapmak

3- Açılan pencere Türkçe karşılığı Arayüz olan yani Inferface kısmına tıklayın.

steami turkce yapma

4- Açılan penceredeki en üst bölümden alta doğru açılan menüye tıklayın. Türkçe dilini seçin ve kaydedin.

steam dilini turkce yapma

5- Son olarak Steam açıp kapatın dil değişmiş olacaktır.

Arkadaşlar burada sizlere Steam Türkçeye nasıl çevrilir, onu gösterdik eğer yine takıldığınız nokta olursa bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal