Steam yapılacaklar listesi özelliği sunuyor

Steam yapılacaklar listesi özelliği sunuyor

ABONE OL
28 Nisan 2023, 21:02:17

Steam Oyun Platformu Artık Daha İşlevsel

Video oyunları, sadece eğlence için değil, aynı zamanda taktiksel planlama ve stratejiler için de işe yarayan bir araç olarak kullanılabiliyor. Bu nedenle, oyun oynayan kişilerin, oyun sırasında bir şeyleri kaydetmek ve hatırlamak için bir not alma uygulamasına ihtiyacı olabiliyor. Steam, bu ihtiyacı karşılamak için oyun içi bir “yapılacaklar listesi” uygulamasını kullanıma sunuyor.

Steam platformunu kullanan kişiler artık notlarını da oyun ekranına yerleştirebilecekler. Oyuncular notlarını aynı zamanda farklı cihazlarında da görüntüleyebilecekler. Ekranın opaklığı da kullanıcılar tarafından ayarlanabilecek. Oyuncular bu listeye farklı cihazlardan Steam hesaplarına giriş yaparak ulaşabilecekler. Oyuncular bu liste sayesinde, oyun oynadıkları esnada kaydedilmeyen önemli bilgileri kaydedebilecekler.

Steam platformundaki oyuncuların çok işlevli bir araç çubuğuna ihtiyacı vardı. Bu nedenle, Steam, araç çubuğunu yeniledi ve oyuncuların oyun sırasında ihtiyaç duyacakları her şeye buradan ulaşabilmesini sağladı. Araç çubuğu rehberlerden sohbetlere kadar her şeyi içermektedir. Kullanıcılar araç çubuğunu kişiselleştirebilir ve istedikleri özellikleri ekleyip çıkarabilirler.

Yenilenen platformda, oyunun ana görünüm ekranında başarı süreci, aynı oyunu oynayan arkadaşlar ve o oyun hakkındaki haberler gösteriliyor. Böylece oyuncular aynı oyunu oynayan diğer kullanıcılar hakkında bilgi edinebilir.

Steam, yeniliklere devam etmektedir. Platform, bildirimler konusunda da daha seçici bir yapıya sahip olacak. Artık kullanıcılar bildirim tepsisinde sadece en yeni bildirimleri görecekler. Oyuncular ayrıca ekran görüntülerini oyunlara göre değil, alındıkları tarihe göre sıralayabilecekler.

Steam platformunun sürekli olarak yenilenmesi, oyuncuların daha iyi bir deneyim yaşamasına yardımcı olacaktır. Bu yeniliklerin tamamı, ilk etapta beta kullanıcılarına açık durumdadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal