Super Mario Bros. filmi gişede rekor kırdı

Super Mario Bros. filmi gişede rekor kırdı

ABONE OL
10 Nisan 2023, 23:16:37

Super Mario Bros Filmi, ABD’de büyük bir başarı elde etti. Filmin açılış hafta sonunda elde ettiği gişe hasılatı, video oyunlarından uyarlanan filmler arasında rekor kırdı. Gösterim tarihinden itibaren 146 milyon dolar üzerinde gişe hasılatını elde eden film, global bir başarı elde ederek gelirini 377 milyon dolara yükseltti. Ünlü Nintendo oyun serisinin beyaz perdeye taşınan hikayesi, Chris Pratt’ın Mario olarak seslendirdiği karakter, Charlie Day’in Luigi olarak seslendirdiği karakter, Jack Black’in Bowser olarak seslendirdiği karakter ve Anya Taylor-Joy’un seslendirdiği Peach karakteri ile anlatılıyor.

Super Mario Bros Filmi, Türkiye’de ne zaman vizyona girecek soruları sonunda cevap buldu. Filmin, üstün kaliteli formatlarda da vizyona gireceği belirtiliyor. 3D ve IMAX formatlarının satışlardaki payının yüzde 38 olduğu ortaya çıktı. Filmin, IMAX versiyonu da global ölçekte 21.6 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Super Mario Bros Filmi, Türkiye’de 14 Nisan’da sinemalarda izlenebilecek.

Super Mario Bros Filmi sevgi dolu karakterleri, açık renkli, eğlenceli ve hareketli sahneleri ile hem çocuklar hem de yetişkinler için keyifli bir deneyim sunuyor. Film, video oyunlarından uyarlanan filmler arasında rekor kıran bir yapım olmasının yanı sıra küresel ölçekte de başarısını kanıtladı. Filmin Türkiye vizyon tarihi olan 14 Nisan’ı iple çeken Super Mario hayranları, unutamayacakları bir deneyime hazırlanıyorlar. Aksiyon dolu sahneleri, sevgi dolu karakterleri ve hikayesi ile Super Mario Bros Filmi dünya çapında tüm izleyicilere sesleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal