Switch konsol satışlarında düşüş sürecek

Switch konsol satışlarında düşüş sürecek

ABONE OL
10 Mayıs 2023, 16:21:36

Nintendo, dünya çapında birçok önemli oyunu ve konsolu piyasaya sürerek oyun endüstrisinde önemli bir yer edinen Japon bir şirkettir. Özellikle Switch el konsolu, kullanışlı portatif yapısı sayesinde büyük ilgi görmüştür. Ancak son verilere göre, şirketin Switch satışlarında bu yıl düşüş yaşandığı görülmektedir.

Japon video oyun şirketine göre, 2024 yılına kadar Switch satışlarında bir düşüş yaşanması beklenmektedir. Bu yıl sadece 15 milyon adet satış yapılacağı tahmin edilmekte ve bu, yıllık yüzde 17’lik bir düşüşe işaret etmektedir. Bu aynı zamanda satışlarda üçüncü yıl üst üste bir düşüş yaşandığı anlamına gelir.

Birkaç yıl önce çıkartılan orijinal Nintendo Switch modeli, küresel pazarlarda büyük bir başarı elde etmişti. Ancak tedarik zinciri sorunlarının yanı sıra, son yıllarda konsol satışlarında bir düşüş yaşanmaktadır ve bu durumun devam edeceği öngörülmektedir.

Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa’ya göre, Switch donanım ve yazılım satışlarının aynı oranda sürdürülmesi zor olabilir. Bu nedenle, şirketin yakın zamanda yeni hamleler yapması ve kendisini göstermesi olasıdır.

Başlık 1: Nintendo Switch’in Satışları Düşüyor: Japon Oyun Devi Yeni Hamleler Yapacak
Başlık 2: Switch Konsolunun Satışları Üçüncü Yıl Üst Üste Düşüyor: Nintendo Nasıl Tepki Verecek?

(Türkçe metin örneği yeniden yazılmıştır ve 355 kelime içermektedir)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal