TEB Kartsız Para Çekme ve Yatırma

TEB Kartsız Para Çekme ve Yatırma

ABONE OL
11 Mayıs 2023, 01:02:57

TEB, müşterileri için sunduğu kartsız para çekme ve yatırma hizmetleriyle finansal işlemlerinizi daha hızlı ve kolay yapmanızı sağlıyor. Mobil bankacılık uygulaması üzerinden kolayca erişebileceğiniz bu hizmetler sayesinde, bankamatik kartı veya hesap numarası gereksinimi olmadan para işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. %100 güvenli ve hızlı olan TEB kartsız para çekme ve yatırma hizmetleriyle, bankacılık işlemlerinizi kolaylaştırın.

TEB Kartsız Para Çekme ve Yatırma

Türk Ekonomi Bankası müşterisi olmayanlar bile kartsız para çekme ve yatırma işlemlerinden faydalanabilirler. Eğer EFT saatini kaçırdıysanız TEB müşterisi olan birine para göndermek istiyorsanız, TEB’nin ATM’lerinde sunulan kartsız para gönderme işlemi ile bunu yapabilirsiniz. TEB, kartsız para çekme ve yatırma işlemleri için hangi olanakları sunuyor? Banka kartı olmadan TEB ATM’lerinden para çekme ve yatırma işlemlerini incelediğimiz yazımızı okuyarak detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Ortak ATM’lerden TEB Uygulamalarından Gönderilen Parayı Kartsız Çekebilir miyim?

TEB uygulamalarından cebe gönderilen veya QR kodu ile tanımlanan tutarları çekebilmeniz için bir TEB ATM’si olması gerekmektedir. Ortak ATM’lerden TEB için hazırlanan uygulamalardan sevk edilen tutarları çekmek mümkün değildir. Aynı şekilde bir TEB hesabına kartsız olarak para yatırmak istiyorsanız, bu işlemi ortak bir ATM’den yapamazsınız. Kartsız bir şekilde TEB ile ilintili olarak para yatırma ve çekme işlemi yapabilmek için mutlaka bir TEB ATM’si ziyaret etmelisiniz. Size en yakın TEB ATM’sini bulmak için https://www.teb.com.tr/en-yakin-teb-sube-atm/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

TEB Kartsız Para Yatırma

Türk Ekonomi Bankası ATM’lerinden kartsız para yatırma işlemi, diğer banka ATM’lerinde yapıldığı gibi gerçekleşmektedir.

 • Bir TEB ATM’si bulun ve kartsız işlem menüsünü görüntülemek için “Giriş” tuşuna basın.
 • Açılan menüden “Hesaba Para Yatırma” başlığını seçin.
 • Hesap numarası ya da IBAN kullanarak para yatıracağınız hesap bilgilerini ilgili alanlara girin.
 • Kimlik numaranız ve istenilen diğer bilgileri ilgili alanlara girdikten sonra yatırmak istediğiniz parayı hazneye yerleştirin.
 • Eğer yerleştirdiğiniz tutar ile ekranda beliren tutar aynı ise işleminizi onaylayın.
 • Tüm bilgiler doğru girildikten sonra, kartsız olarak para yatırma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

TEB Kartsız Para Çekme

TEB’den kartsız olarak para çekebilmek için iki yöntem bulunmaktadır. Her iki yöntem de göndericinin en az bir TEB dijital bankacılık uygulamasını kullanıyor olması gerekmektedir. CEBTETEB adı verilen dijital bankacılık uygulamalarından gönderimi sağlanan para ATM’lerden kartsız olarak çekilebilir.

CEBTETEB’ den Telefon Numarasına Gönderilen Paranın Kartsız Çekilmesi

CEBTETEB mobil ya da internet bankacılığı uygulamasından sizin telefon numaranıza bir gönderim yapıldıysa, bir TEB ATM’sinden bu parayı çekebilirsiniz.

 • TEB ATM’sine giderek “Giriş” tuşuna basın ve açılan menüden “Cebe Havale” başlığına tıklayın.
 • Alıcı telefon numarası, gönderici telefon numarası, gönderilen tutar bilgilerinin ve telefonunuza kısa mesaj ile gelen referans kodunun yanınızda olduğundan emin olun.
 • Yönlendirildiğiniz ekrandaki bilgileri doldurun.
 • Tüm bilgileri doldurduktan sonra işleminizi onaylayın.
 • Eksik ya da hatalı bir bilgi girilmediyse, telefon numaranıza gelen parayı TEB ATM’lerinden bu şekilde çekebilirsiniz.

TEB Cebe Havale ile ilgili detaylı bilgi için “TEB Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

QR Kodu İle Kartsız Para Çekme

Kartsız olarak ATM’lerden para çekmenin bir diğer yolu, QR kod kullanmaktır. QR koddan istifade edebilmek için CEBTETEB mobil uygulamasının mutlaka telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. TEB QR kod ile ATM’den kartsız para çekme işlemi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için “TEB QR Kod ile Nasıl Para Çekilir?” başlıklı makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

The post TEB Kartsız Para Çekme ve Yatırma appeared first on technodoc.com.tr.

Not: technodoc.com.tr kelimesini technodoc.com.tr diye çeviriniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal