Telefonda neden SD kart kullanılmamalı?

Telefonda neden SD kart kullanılmamalı?

ABONE OL
29 Mayıs 2023, 16:36:57

Telefonlarda SD Kart Kullanımının Riskleri

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte, özellikle Android işletim sistemli telefonlar, SD kart desteğiyle birlikte piyasaya sürülmeye başlandı. SD kartlar telefonların depolama kapasitesini artırabiliyor olsa da, SD kart kullanımı büyük riskler barındırıyor ve veri kaybı gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

SD Kart ile Oyun Taşımak

En yaygın hatalardan biri, oyunları SD karta taşımaktır. Bu yöntem, alan tasarrufu sağlamak adına yapılabilir ancak oyunun performansını olumsuz yönde etkileyebilir. Özellikle FPS tarzı video oyunları için büyük bir sorun oluşturabilir.

SD Kartın Biçimlendirilmesi

SD kartını telefonunuzun dahili hafızası olarak kullanabilmek için biçimlendirebilirsiniz. Ancak bunun iki ayrı depolama birimi olarak çalıştığını unutmamalısınız. Bu, telefonda sayısız dosyanın oluşmasına neden olabilir. Ayrıca, SD kartların okuma ve yazma döngüsü sınırlı olduğundan, her eriştiğinizde kullanım ömrü azalmaktadır.

SD Kartlarının Bozulması

SD kartlar, arıza yapmadan önce herhangi bir uyarı vermezler. Bu nedenle, SD kartınızda saklanan önemli verilere güvenmemelisiniz. Eğer bir veriyi SD karta yedekliyorsanız, o verinin size önemli olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde, düzenli olarak yedek almanız gerekmektedir.

Sonuç olarak, SD kartlar birçok risk taşımaktadır. Veri kaybı, performans düşüklüğü, bozulma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, mümkünse SD kart kullanmamaya özen göstermelisiniz. Ancak kullanmanız gerekiyorsa, düzenli olarak yedek almak ve kullanım ömrünü takip etmek önemlidir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments