The Last of Us PC versiyonuna yeni yamalar geldi

The Last of Us PC versiyonuna yeni yamalar geldi

ABONE OL
05 Nisan 2023, 08:35:42

Naughty Dog ve Nvidia, The Last of Us PC versiyonundaki sorunları çözmek için çalışmalarını sürdürüyor. Oyuncular tarafından bir hafta önce karşılarına çıkarılan sorunlar, yeni yamalar sayesinde giderek azalmakta. Nvidia tarafından hazırlanan bir güncelleme ise oyunun RTX 30 serisi ekran kartına sahip bilgisayarlarda daha kararlı çalışmasını mümkün kılıyor.

Naughty Dog oyunculara gelecek iyileştirmeler ve yamalar için geri bildirimde bulunma çağrısında bulunarak, problemleri çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtiyor. Son güncellemelerinde, hata düzeltmelerinin yanı sıra artık oyunda grafik ayarlarını sıfırlama seçeneği mümkün hale geliyor. Aynı zamanda Xbox kumandalarıyla ilgili sorun da çözülüyor. Geliştiricilere problemleri çözme konusunda yardımcı olacak yeni araçlar da sunuluyor. Örneğin oyun ekran kartı kaynaklı bir sorundan dolayı kapanırsa, tekrar başlatıldığında sorun bildirimi yapılırken “ekstra GPU tanılama aracı” seçeneğini görmek mümkün olacak.

The Last of Us PC versiyonunun henüz mükemmel olmadığı net bir şekilde görülüyor. Oyunun bilinen sorunlar sayfasında, hâlâ çözüme kavuşmamış çok sayıda problem yer alıyor. Bu nedenle, Naughty Dog hâlihazırda kumanda kullanımında yaşanan problemleri çözmek için çalışmalarına devam ediyor. Stüdyo, The Last of Us PC versiyonunun Steam Deck onayına alınması için bekleyişini sürdürüyor. Ancak stüdyonun bunun için aceleci davranmayacağı anlaşılıyor. Steam Deck doğrulamasından önce hataların düzeltilmesine ve yamaların çıkarılmasına odaklanılacağı belirtiliyor.

The Last of Us PC versiyonu, hâlâ hatalarla karşılaşılsa da Naughty Dog ve Nvidia, sorunları çözmek için çalışmalarına devam ediyor. Oyunu oynamak isteyenlerin gözleri, gelecekte yayınlanacak olan güncelleme ve yamalarda olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments