The Witcher serisinin yeni satış rakamları açıklandı

The Witcher serisinin yeni satış rakamları açıklandı

ABONE OL
30 Mayıs 2023, 20:55:54

The Witcher Serisi’nin Satış Rakamları 75 Milyonu Geçti!

The Witcher serisi son oyunu ile gündemde! Grafikleri, hikayesi ve oynanışıyla oldukça güçlü bir seri olan The Witcher, son oyunuyla birçok kişinin favorileri arasına girmeyi başardı. The Witcher 3: Wild Hunt oyunu ise serinin zirve noktasıydı ve pek çok oyuncu tarafından birden fazla kez oynandı.

CD Projekt RED cephesinden yeni yapılan açıklamaya göre, The Witcher serisi 75 milyondan fazla adet sattı. Bu satışların 50 milyonunu The Witcher 3: Wild Hunt oyunu gerçekleştirirken, diğer oyunlar serinin geri kalanını oluşturuyor.

Witcher 3: Wild Hunt oyununun satış rakamları 53 milyondan fazla olan Mario Kart 8 Deluxe ve Red Dead Redemption 2 gibi hit oyunların yanında yer aldı. Bu başarı ile birlikte Witcher serisinin satış rakamlarının önümüzdeki birkaç yıl içerisinde çıkacak olan yeni The Witcher oyunlarıyla beraber daha da artması ve yeni rekorlara gebe olması bekleniyor.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında, CD Projekt RED tarafından The Witcher 3 oyunu için yeni bir güncelleme paketi yayınlanarak oyuna grafiksel olarak etkileyici bazı değişiklikler uygulanmıştı. Bu değişiklikler de oyuncuların dikkatini çekmeyi başarmıştı.

The Witcher serisi, ülkemizde oldukça popüler ve sevilen bir seridir. Oyununun satış rakamlarının artarak devam etmesi, hem ülkemizdeki Witcher hayranlarının hem de oyun dünyası için mutluluk verici bir gelişme olarak görülüyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments