Threads kullanıcı sayısı azalıyor

Threads kullanıcı sayısı azalıyor

ABONE OL
01 Ağustos 2023, 05:09:11

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Threads uygulamasının kullanıcılarının sayısında bir düşüş olduğunu açıkladı. Uygulama, temmuz başında yaklaşık 100 milyon kişi tarafından indirildi, ancak kullanıcıların yarısından fazlası uygulamayı kontrol etmeyi bıraktı. Zuckerberg, bu düşüşün normal olduğunu belirtti ve yeni özelliklerin eklenmesiyle kullanıcı tabanının büyüyeceğine inandığını söyledi. Masaüstü versiyonu ve içerik arama özelliği gibi yeni özelliklerin uygulamaya eklenmesi planlanıyor.

Threads uygulamasının başarılı bir başlangıç yapmasının iki temel sebebi vardı. İlk olarak, uygulama lansmanından önce büyük bir heyecan ve beklenti yaratmıştı. Bu beklenti, Twitter kullanıcıları arasında büyük bir ilgi uyandırdı ve özellikle Elon Musk’un şirketi satın almasıyla beraber yapılan değişikliklere memnuniyetsiz olanları etkiledi. İkinci olarak, Threads Instagram ile entegre bir şekilde çalışıyordu. Bu entegrasyon, kullanıcıların Threads hesabı açmasını ve takip edecekleri hesapları bulmalarını kolaylaştırıyordu.

Ancak başlangıçta Threads, birçok özelliği eksik olan basit bir uygulamaydı. Ancak geliştirme ekibi, kullanılabilirliğini artırmak için çalıştı ve geçtiğimiz hafta Takip Edilenler akışı gibi yeni özellikler ekledi. Bu sayede kullanıcılar, takip ettikleri kişilerin gönderilerini kolayca görebiliyorlar.

Threads uygulamasının kullanıcı sayısındaki düşüş, Meta’nın bu alanda bir numara olma hedefini zorlaştırıyor. Ancak Meta, yeni özellikler ekleyerek ve kullanılabilirliği iyileştirerek kullanıcı tabanını artırmayı hedefliyor. Uygulamanın geleceği, Meta’nın bu yenilikleri ne kadar etkili bir şekilde uygulayabileceğine bağlı olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal