TikTok Tako isimli AI asistanını test ediyor

TikTok Tako isimli AI asistanını test ediyor

ABONE OL
27 Mayıs 2023, 07:50:08

TikTok, platformdaki içeriklerin keşfini daha da geliştirmek için Tako adını taşıyan yapay zekâlı bir sohbet botu üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar, videoların yanı sıra bu sohbet botu aracılığıyla da içerik önerileri alabilecekler. Tako, şu anda Filipinler’de test ediliyor ve uygulamada oldukça belirgin bir şekilde yer alıyor.

Tako, ünlü sosyal medya platformu Snapchat’in My AI adlı yapay zekâlı sohbet botu ile benzerlik gösteriyor. Ancak Tako, Snapchat’in botundan farklı olarak yeni içerikler müşterek bulmaya yardımcı olmanın yanı sıra videolarda hakkındaki tartışmalar hakkında daha fazla bilgi elde etmek için de tasarlanmıştır. Kullanıcılara “Bana herhangi bir şey sormaktan çekinmeyin, aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım” şeklinde hitap eden Tako, TikTok kullanıcılarının deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor.

TikTok, Tako gibi yapay zekâ özellikleri dışında da üretici yapay zekâ alanında denemeler yapıyor. Bunlar arasında yapay zekâ ile üretilen avatarlar da yer alıyor. Ancak şirket, test edilen bu özelliklerin ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı konusunda henüz bir açıklama yapmış değil.

TikTok’un Tako gibi yapay zekâ özellikleri, platformdaki içeriklerin keşfini geliştirmeye yardımcı olacak gibi görünüyor. Kullanıcılar, TikTok’un sunduğu bu yeni özellikler sayesinde platformda daha da keyifli vakit geçirebilirler.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments