TikTok yapay zekâ avatarları hazırlıyor

TikTok yapay zekâ avatarları hazırlıyor

ABONE OL
26 Nisan 2023, 10:14:57

TikTok, yapay zeka destekli avatarlar oluşturabilen bir araç üzerinde çalışıyor. Sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından paylaşılan bilgiye göre, kullanıcılar 3 ila 10 fotoğraf yüklemek ve 2 ila 5 stil seçmek suretiyle avatarlarını oluşturabilecekler. Ardından bilgisayar tarafından hazırlanan avatarlar, profil resmi olarak kullanılabilecek ya da hikayelerde paylaşılabilecek. Navarra ayrıca, aracın günde sadece bir kez kullanılabileceğini de belirtiyor.

Bu yeni araç sayesinde TikTok, kullanıcılarının eğlenceli ve yaratıcı avatarlar oluşturmasına olanak tanıyor. Şirketten yapılan bir açıklamaya henüz rastlanmadığı için, kullanıcılar aracı ne zaman kullanabilecekleri konusunda beklemeleri gerekebilir. Bununla birlikte, bu özellikle birlikte TikTok kullanıcıları, diğer sosyal medya platformlarında da sıkça kullanılan Lensa uygulamasından farklı olarak kendi ve özgün avatarlarını oluşturma imkanına sahip olacaklar.

TikTok’un yapay zeka yeteneklerini kullanarak bu aracı geliştirmesi oldukça önemli. SEO açısından da, bu özellik kullanıcılara daha fazla arama zenginliği sağlayarak TikTok’un popülerliğini artırabilir. Daha fazla kişinin TikTok’u keşfetmesi için, TikTok geliştiricilerinin SEO üzerinde çalışmaları ve kullanıcıların daha tatmin edici deneyimler yaşamaları için çaba sarf etmeleri gerekiyor.

TikTok’un yapay zeka desteği, profil resmi oluşturma aracı ile sınırlı değil. Şirket son zamanlarda, bir dizi yapay zeka özellikleri ile gündemdeydi. Bunların arasında, müzik üretmek için yapay zeka kullanımı, dans hareketleri ve diğer filtreler de yer alıyor. TikTok, kullanıcılarını yaratıcı fikirleri ve eğlenceli içerikleri paylaşmaya özendirerek, daha fazla ilgi görmeye devam edecek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal