TKDK Desteklenen İller
2023
(Kırsal, Dağlık, Orman Köyleri Listesi)

TKDK Desteklenen İller 2023 (Kırsal, Dağlık, Orman Köyleri Listesi)

ABONE OL
14 Mart 2023, 05:20:37

2023 yılında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından desteklenen illerde bulunan kırsal, dağlık, orman köyleri için hayata geçirilecek projeler ile bölgesel kalkınma hedefleniyor. Bu liste, Türkiye’nin dört bir yanındaki köylerin sürdürülebilir kalkınması için yapılan çalışmaları içermektedir. Böylece, doğal güzellikleri, tarım ve hayvancılık potansiyelleri ile öne çıkan bu bölgelerin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatlarının güçlenmesi amaçlanıyor.

Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu (TKDK), çeşitli sektörlere hibe desteği vererek Türkiye’nin 42 ilinde kırsal kalkınmayı sağlamaktadır. IPARD II Programı kapsamında, süt üretimi, büyükbaş hayvan çiftlikleri, arıcılık, kırsal turizm, su ürünleri gibi birçok sektöre hibe desteği sağlanmaktadır. TKDK desteklemelerinden faydalanmak isteyenler, TKDK web sitesinde yer alan iller listesine göre proje başvurularını yapabilirler.

TKDK tarafından desteklenen kırsal alanlar, dağlık alanlar ve orman köyleri listeleri de mevcuttur. Nüfusu 20.000’den az olan belediye ve köyler kırsal alan listesine eklenmiştir. Dağlık alanların desteklenmesi için ayrı bir liste oluşturulmuştur. Orman köyleri için verilen hibe ve destekler de TKDK tarafından sağlanmaktadır.

TKDK’nın desteklediği sektörler arasında süt üreten tarımsal işletmeler, kırmızı et ve kanatlı eti üreten tarımsal işletmeler, su ürünleri, meyve ve sebze ürünleri işleme ve pazarlama gibi çeşitli alanlar yer almaktadır. Başvurular çağrı dönemleri içinde uygun projelerle yapılmaktadır.

Detaylı bilgi için TKDK’nın web sitesi ziyaret edilebilir. İlk koordinatörlüklerine uğrayarak veya yardım masasını arayarak da bilgi alınabilir. Yatırım yapılacak il dışındaki başvurular geçerli değildir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal