TRT tabii isimli dijital platformunu tanıttı

TRT tabii isimli dijital platformunu tanıttı

ABONE OL
03 Mayıs 2023, 10:26:27

TRT, uluslararası dijital platformu olan “tabii”yi duyurdu. Yaklaşık 15.000 saati aşan içeriği ile yola çıkan platform, farklı türlerde orijinal dizileriyle öne çıkacak. TRT yapımlarının da yer aldığı geniş arşiviyle, Türkiye’nin dijital yayıncılık sektöründeki bayrak taşıyıcısı haline gelecek. İlk etapta 30 orijinal yapımı barındıracak olan tabii, Mevlana, Hür, Tozkoparan, Organizasyon Bizim İşimiz, Son Gün ve Altay gibi dijital platformlar için özel yapılmış dizileriyle seyirciyle buluşacak.

Farklı kültürlerin ortak değerlerine ve çeşitliliğine yönelik yayınlar yapacak olan tabii, ailece izlenebilecek içeriklerle benzersiz bir yayın deneyimi sunmayı amaçlıyor. Ek olarak, TRT Uluslararası Dijital Platformu ilk aşamada Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Urduca ve Arapça olmak üzere farklı dillerde programlar sunacak. Toplam 30 yeni yapım ve 184 yeni bölüm ile açılış aşamasında en zengin orijinal içeriğe sahip platform olarak karşımıza çıkacak.

13 Mayıs’ta Türkiye’de izleyicilerle ücretsiz olarak buluşacak olan tabii, aynı zamanda YouTube Premium ve Roku gibi mecralardan da ekonomik bir abonelik ücreti karşılında izlenebilecek. Uygulama üzerinden de TRT tabii’nin içeriği mobil cihazlardan da takip edilebilecek.

TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, yapılan açıklamada, tabii’nin ana akımda var olanlardan daha geniş bir kültürel çeşitlilik barındıran izleyici kitlesinin hikâyelerine ışık tutmayı amaçladığı vurgulandı. Bu hedef doğrultusunda TRT, Türk yapımlarını farklı dillere çevirerek, kültürlerarası iletişimi ve anlayışı artırmayı hedefliyor. Bu sayede, Türk yapımı dizilere olan ilginin yanı sıra Türkiye hakkında da daha fazla bilgi sahibi olacaksınız.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal