tvOS 17 ile birlikte Apple TV’lere bu yenilikler gelecek

tvOS 17 ile birlikte Apple TV’lere bu yenilikler gelecek

ABONE OL
06 Haziran 2023, 00:46:50

Apple, ev kullanıcıları için Apple TV 4K’yı daha keyifli, etkileşimli ve eğlenceli hale getirmek için bir yazılım güncellemesi olan tvOS 17’yi duyurdu. Bu güncelleme, özellikle popüler video konferans uygulaması FaceTime’i televizyonlarında kullanmak isteyen kullanıcılar için oldukça önemli bir özellik sunuyor. Ayrıca tvOS 17, yepyeni Kontrol Merkezi ve iPhone ile daha iyi çalışan kişiselleştirilmiş bir deneyim sunacak diğer geliştirmelerle birlikte geliyor.

Apple TV 4K, sinema kalitesinde görüntü ve ses özellikleri sunan bir cihaz olarak öne çıkıyor. Apple TV+, Apple Music, Apple Fitness+ ve Apple Arcade gibi hizmetleri evin büyük ekranında bir araya getiriyor. A15 Bionic çipin güçlü performansı, kullanıcı dostu kontroller ve Apple cihazlarıyla akıllı ev aksesuarları arasında sorunsuz entegrasyon özellikleriyle Apple TV 4K, oturma odaları için en iyi cihaz olma özelliğini taşıyor.

tvOS 17 ile birlikte, Apple TV 4K kullanıcıları, televizyonlarında FaceTime uygulamasını kullanarak aileleri ve arkadaşlarıyla daha interaktif görüşmeler yapabilecekler. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, doğrudan Apple TV’den arama yapabilecek veya iPhone veya iPad’de başlattıkları aramaları Apple TV’ye aktarabilecekler. Hareket tabanlı yeni tepkiler ve Split View özellikleri gibi diğer geliştirmeler de daha eğlenceli bir iletişim deneyimi sunuyor.

tvOS 17 ile birlikte, Webex by Cisco ve Zoom gibi video konferans uygulamalarının iletişim özelliklerinin Apple TV 4K’da kullanılabilmesi de mümkün olacak. Diyalog Enhancements özelliği sayesinde ise kullanıcılar, HomePod (2. nesil) ile eşleştirilmiş Apple TV 4K’da efektler, aksiyon ve müziğin üzerine söylenen replikleri daha net bir şekilde duymalarını sağlayan bir özellik sunuluyor.

Apple Fitness+ geliştirmeleri arasında Custom Plans, Group Workouts ve Sound Focus gibi yeni özellikler yer almaktadır. Üçüncü taraf VPN desteği de kurumsal ve eğitim kullanıcılarına özel ağlara erişim sağlama imkanı sunuyor ve Apple TV’yi ofis ve konferans odalarında mükemmel bir çözüm haline getiriyor.

tvOS 17, Apple TV 4K (3. nesil) kullanıcıları için bir yazılım güncellemesi olarak bu sonbaharda ücretsiz olarak sunulacak. Apple TV, yeni özellikleriyle ev kullanıcıları için daha keyifli, interaktif ve eğlenceli bir deneyim sunmaya devam edecek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments