Twitch Tiktok için video yapmayı kolaylaştırıyor

Twitch Tiktok için video yapmayı kolaylaştırıyor

ABONE OL
13 Mayıs 2023, 01:19:11

Twitch, TikTok ve YouTube Shorts gibi platformlar kullanan yayıncıların işini kolaylaştıracak web tabanlı bir düzenleme aracı sunuyor. Bu araca Clip Editor adı veriliyor ve yayıncılar canlı yayınlarından kesitleri alıp dikey formatta paylaşıma uygun hale getirebiliyorlar. Hatta tek bir tıklatmayla kesiti dikey formatta hazırlamak mümkün oluyor. Clip Manager adlı araç sayesinde de Twitch kullanıcıları kliplerini TikTok ve YouTube Shorts üzerinde rahatlıkla paylaşabiliyorlar.

Clip Editor kullanıcıların videolarda tam veya bölünmüş ekran tasarımları arasında geçiş yapmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar böylece videolarda oyun görüntüsü ve kamera görüntülerini kullanabilirler. Ayrıca bölünmüş ekrandaki bölümlerin büyüklüklerini de değiştirebiliyorlar. Üstelik, kesitlerin üzerine kanal isimlerini eklemek mümkün oluyor. Bu özellik sayesinde viral hâle gelen videoların aslında kime ait olduğu daha net şekilde anlaşılıyor.

Clip Editor yalnızca macOS ve Windows’ta kullanılabiliyor. Ancak, Twitch bu aracı mobilde de kullanıcılara sunmak için çalışmalarına devam ediyor.

Twitch kullanıcıları artık kesitlerini dikey formatta hazırlamak için saatlerini harcayamayacaklar. Clip Editor sayesinde kesitleri hızlı ve kolay bir şekilde dikey formatta hazırlamak mümkün oluyor. Ayrıca, Clip Editor sayesinde videoları TikTok ve YouTube Shorts üzerinde rahatlıkla paylaşmak da mümkün oluyor. Twitch Clip Editor uygulamasının mobil cihazlarda kullanıma sunulmasıyla, yayıncıların işleri daha da kolaylaşacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal