Twitter API Pro planını duyurdu

Twitter API Pro planını duyurdu

ABONE OL
26 Mayıs 2023, 13:29:20

Twitter API Pro Planı: Geliştiriciler için Yeni Bir Seçenek

Twitter, geliştiriciler için yeni bir API planı olan Twitter API Pro planını açıkladı. Bu plan, Basic (Temel) plan ve Enterprise planı arasında bir yerde konumlanırken, aylık ücreti 5000 dolar olarak belirlendi. API Pro planı, girişimlerin hedef noktasında olduğu belirtildi.

API Pro planı, uygulama düzeyinde bir milyon tweet’e ve 300 bin gönderilen tweet’e aylık erişim sağlıyor. Ayrıca gerçek zamanlı filtrelenmiş akışlar için hız sınırlı erişim ve geçmiş tweet’lerin eksiksiz bir arşiv aramasını da mümkün kılıyor. Üç uygulama kimliği ve Twitter üzerinden giriş imkanı da sunuyor.

Ancak, 5000 dolarlık fiyat aradaki fiyat uçurumunun fazlalığı nedeniyle pek çok geliştirici için tercih edilemez bir seçenek olabilir. Bazı geliştiriciler de fiyatın yüksekliğine tepki gösterirken, araştırmacılar için de pek anlamlı olmadığı söyleniyor.

Twitter API Pro öncesinde Basic ve Enterprise planlarının yanı sıra ücretsiz bir plan da duyurulmuştu. Ancak bu plandaki imkanlar oldukça sınırlıydı. Mikro blog servisinin API politikasındaki değişiklik nedeniyle daha önce Twitter’ın API desteğiyle çalışan pek çok uygulama için de yolun sonu gelmişti.

Sonuç olarak, Twitter API Pro planı, geliştiriciler için yeni bir seçenek olsa da, yüksek fiyatı nedeniyle pek çok geliştirici için tercih edilemez bir seçenek olabilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments