Twitter onaylanmış hesap karmaşasını çözemedi

Twitter onaylanmış hesap karmaşasını çözemedi

ABONE OL
03 Nisan 2023, 15:47:07

Twitter, onaylanmış hesaplar konusunda son günlerde karışıklığa sebep oluyor ve bu karışıklık her geçen gün artıyor gibi görünüyor. Blue programı öncesi onaylanan hesapların mavi tiklerinin 1 Nisan’da kaldırılacağı belirtilmişti. Ancak yeni bir haberle, platformda çok sayıda takipçisi bulunan yaklaşık 10 bin hesap, Twitter Blue abonesi olmasalar da, mavi tiklerini kaybetmeyeceği ortaya çıktı. Twitter, bu durumu hem Blue aboneleri hem de daha önce onaylanan hesaplar için uyguluyor. Bu durum, hangi hesabın daha önceden onaylandığını, hangisinin Blue abonesi olduğunu anlamayı zorlaştırıyor.

Eski onaylanmış hesap sahiplerinin mavi tiklerini 1 Nisan itibarıyla kaybetmesi bekleniyordu. Ancak, hesaplardan mavi tik kaldırmanın manuel olarak yapılan zahmetli bir iş olması, Twitter’a şimdilik geri adım attırmış gibi duruyor. Tek istisna, Elon Musk’ın yönetimindeki Twitter’ın, The New York Times gazetesinin hesabının daha önceden verilmiş mavi tikini geri aldığıdır. Musk’ın The New York Times’a olan garezini düşününce, bu durum bilinçli bir tercih olarak yorumlanabilir.

Bir süre önce çıkan haberlerde, Twitter’ın en çok takip edilen hesapları ve en büyük reklamverenleri herhangi bir ödeme yapmadan onaylanmaya devam edecek. Bu, ünlü isimlerin ve markaların onaylanmak için para ödemesinin gerekmeyeceği anlamına geliyor.

Twitter, onaylanmış hesap işareti konusunda da bir değişikliğe gitti. Daha önce, bir hesabın neden mavi tike sahip olduğu açıkça belirtiliyordu. Ancak artık, “Bu hesap Twitter Blue abonesi olduğu veya daha önce onaylanmış bir hesap olduğu için onaylanmıştır” şeklinde daha belirsiz bir mesaj gösteriliyor.

Twitter’ın onaylanmış hesaplar konusundaki kafa karışıklığını ne zaman çözebileceği bilinmiyor. Şirket, kurumsal Twitter Blue programı kapsamında altın renkli onay işareti için şirketlerden ayda 1000 dolar istiyor. Ana hesaba bağlı hesapların onaylanması için de ekstra 50 dolar talep ediliyor. Ancak bu programın pek fazla ilgi görmemesi, geleceği konusunda da kafalarda soru işareti uyandırıyor.

Twitter is still struggling to solve the confusion about verified accounts. In fact, it can be said that this confusion has increased a little more in the last few days. Last week, Twitter had declared that the blue ticks of verified accounts approved prior to the Blue program would be removed on April 1st. However, according to a new news, approximately 10,000 accounts with many followers on the platform will not lose their blue ticks even if they are not Twitter Blue subscribers.

Twitter now shows the same situation for both Blue subscribers and previously approved accounts. This makes it difficult to understand which account was previously verified and which one is a Blue subscriber.

It was expected that former verified account holders would lose their blue ticks as of April 1st. A statement regarding the subject was made through the Twitter Verified account. However, since removing blue ticks from accounts is a laborious process done manually, it seems that Twitter has taken a step back for now.

However, under the leadership of Musk, Twitter has only removed the previously given blue tick of one account. This account was The New York Times newspaper’s Twitter account. Considering Musk’s grudge against The New York Times, it can be easily said that this is a conscious choice.

According to news that came out some time ago, Twitter’s top 10,000 followers and the biggest 500 advertisers will continue to be verified without paying any fee. This means that names such as Barack Obama, LeBron James, Rihanna, and accounts such as YouTube, NASA, and CNN will not have to pay to be verified.

Twitter has also made a change in the labels seen when the verified account sign is clicked. Previously, it was clearly stated why an account had a blue tick. Now, a more “ambiguous” message is shown, saying that “This account has been verified because it is a Twitter Blue subscriber or a previously verified account.”

It is wondered when Twitter will be able to solve the confusion about verified accounts. The microblogging service charges companies $1000 per month for a gold-colored verification mark as part of the corporate Twitter Blue program. An additional $50 is requested for verifying accounts associated with the main account. However, the fact that this program does not attract much interest raises questions about its future.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal