Twitter’daki hatalara bir yenisi daha eklendi

Twitter’daki hatalara bir yenisi daha eklendi

ABONE OL
23 Mayıs 2023, 08:33:57

Twitter Kullanıcıları Silinen Tweetlerinin Tekrar Göründüğünden Şikayetçiler

Son zamanlarda pek çok Twitter kullanıcısı, geçmişte sildikleri tweetlerin yeniden görünmeye başladığından şikayet ediyor. Konuyla ilgili bilgi veren bir güvenlik uzmanı, daha önce silinen yaklaşık 34 bin tweetin mikro blog servisindeki açık nedeniyle yeniden görünür hâle geldiğini belirtiyor.

Yaygın görünen bu problemin kaynağına dair, teknik olarak üçüncü taraf uygulamalarla toplu şekilde tweet silenleri etkilediği ortaya çıktı. Silinen tweetlerin yeniden ortaya çıkması önemsiz bir şey gibi görünse de, mikro blog servisinin özel verileri nasıl koruduğunu göstermesi açısından son derece önemli.

Daha önce şirkette görev yapan bir mühendise göre, bu sorun bazı sunucuların veri merkezleri arasında taşınmasından ve bunların ağa yeniden dahil edilmesinden önce gerekli ayarların yapılmamasından kaynaklanıyor. Ancak sorunla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Son günlerde Twitter’ın teknik sorunlarının üstüne Elon Musk’ın aldığı kararların yarattığı rahatsızlık nedeniyle pek çok kullanıcı mikro blog servisini terk ederek alternatiflere yöneliyor. Bluesky ve Mastodon gibi alternatif platformlar da henüz beklenen ivmeyi kazanabilmiş değil. Ancak gelişmeleri takip etmek için Meta’nın Instagram markası altında sunacağı alternatiflerin etkisini görmek gerekiyor.

Twitter, SEO açısından oldukça önemli bir platformdur ve bu tür teknik sorunların ortaya çıkması, platform kullanımını da azaltabilir. Bu nedenle platformda mevcut sorunların çözülmesi, kullanıcı memnuniyeti açısından son derece önemlidir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal