Twitter’ın güvenlik yöneticisi istifa etti

Twitter’ın güvenlik yöneticisi istifa etti

ABONE OL
03 Haziran 2023, 21:58:41

Twitter’ın Güven ve Güvenlikten Sorumlu Yöneticisi Ella Irwin İstifa Etti

Twitter’ın güven ve güvenlikten sorumlu yöneticisi Ella Irwin, görevinden istifa ettiğini doğruladı. Geçtiğimiz kasım ayında göreve başlayan Irwin, bu görevi Yoel Roth’tan devralmıştı. Roth ise kasım ayının ilk günlerinde görevi bırakmıştı. Irwin’in istifası, Elon Musk dönemi boyunca yaşanan üst düzey ayrılıklara bir yenisi daha ekledi.

Twitter’ın Slack kanalındaki hesabının da kapatıldığı öğrenildi. Irwin’in ayrılış nedenine ilişkin ise resmi bir açıklama yapılmadı. Bu görevi kimin üstleneceği ise henüz bilinmiyor.

Irwin’in kısa görev süresinde çeşitli sorunlarla karşılaştığı biliniyor. Mikro blog servisi, çocuk istismarını engellemek için yeterince sert önlemler almamakla suçlanmıştı. Ayrıca Irwin’in, şirketin özel bilgilerini gazeteci Bari Weiss ile paylaşması da eleştirilere neden olmuştu. Irwin’in aynı zamanda Musk’ın özel jetinin bilgilerini paylaşan hesapların yasaklanması kararını da alan isim olduğu öğrenildi.

Twitter’dan konuyla ilgili resmi bir açıklama ise henüz gelmedi. Şirketin basın e-postası mart ayından bu yana gelen e-postalara “kaka” emojisi ile yanıt veriyor. Ancak ayrılığın etkisi, ilerleyen günlerde daha net bir şekilde görülebilir.

Twitter, güvenliği ve güveni sağlamak için önemli bir departmanı barındırıyor. Bu departman, kullanıcıların hesaplarını korumak, dolandırıcılığı önceden belirlemek ve potansiyel tehditleri ortadan kaldırmak için çalışmalar yapıyor. Ayrıca, Twitter’ın son dönemde terörizm, nefret söylemi, ayrımcılık gibi çeşitli konularda da sık sık eleştirildiği biliniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments