Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino olabilir

Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino olabilir

ABONE OL
12 Mayıs 2023, 19:15:04

Elon Musk, yakın bir zamanda Twitter’ın yeni CEO’sunu belirlemek üzere olduğunu açıkladı. Wall Street Journal’ın haberine göre, seçilen isim NBCUniversal’in reklam ve ortaklıklar başkanı Linda Yaccarino olacak. Yaccarino’nun çevresiyle paylaştığı isteğe göre CEO pozisyonunu alması bekleniyor. Reklam dünyasında ismi CEO olarak konuşulan Yaccarino, NBC’nin Twitter ile ortaklık kurma heyecanını dile getiren bir dizi tweet atmıştı.

Musk, konuyla ilgili paylaştığı tweet’te, yeni CEO’nun yaklaşık altı hafta içinde göreve başlamasının ardından yürütme başkanı ve CTO olarak görev yapacağını belirtti. Bu, CEO’nun hemen hemen tamamen işe odaklanacağı anlamına geliyor ki, bu konuda Yaccarino’nun yetkinliği tartışılmaz. Çok milyar dolarlık bir reklam işini yöneten Yaccarino, platforma yeniden yatırım yapılması gerektiğine ikna edilmesi gereken CMO’lar arasında oldukça saygı görüyor.

Twitter, henüz resmi bir açıklama yapmadı ve bu konuda sessizliğini koruyor. Ancak söylentilere göre, Musk Yaccarino ile görüşmelerde bulunuyor ve CEO pozisyonunu ona vermeyi planlıyor. Eğer Yaccarino CEO olursa, Twitter’ın geleceği hakkında önemli bir adım atılmış olacak.

Başlıklar:
1. Elon Musk, Yeni Twitter CEO’sunu Belirlemek İçin Hazırlık Yapıyor
2. NBCUniversal’in Başkanı Linda Yaccarino, Twitter CEO’su Olarak Seçilmeye Hazırlanıyor

Kelime Sayısı: 187

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal