Uygulamaları SD Karta Taşıma (2023)

Uygulamaları SD Karta Taşıma (2023)

ABONE OL
26 Nisan 2023, 22:27:18

Uygulamaları SD karta taşıma 2023 yılında Android cihazlarında daha da popüler hale gelecek. Bu işlem, uygulamalarınızın cihazınızın dahili belleğinde yer edinmesi yerine SD kartınızda depolanmasını sağlamaktadır. Bu, cihazınızdaki belleğinizi boşaltarak daha fazla yer kazanmanızı sağlar. SD karta taşıma işlemi, Android kullanıcıları için önemlidir çünkü bazı uygulamalar büyük miktarda bellek tüketirler. Bu nedenle, uygulamalarınızı SD kartınıza taşıyarak cihazınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Yüksek performansa sahip bir Android cihazda uygulamalarınızı SD karta taşıyarak, en iyi kullanıcı deneyimini elde edebilirsiniz.

Uygulamaları Technodoc.com.tr SD Karta Taşıma İşlemi

Android cihazlarının birçoğu, SD kart desteği sunar ve Android 5.0’dan beri uygulamaların SD karta taşınabilmesi mümkün hale geldi. Bu özellik, cihaz depolama alanının boşaltılmasına ve telefonun daha sağlıklı çalışmasına olanak tanır. Özellikle Samsung marka cihazlar için birçok kişi, uygulamaları SD karta taşıma işlemi hakkında meraklıdır.

Bu işlemi yapmak oldukça kolaydır. İlk olarak Ayarlar > Cihaz > Uygulamalar bölümüne gidin ve SD karta taşımak istediğiniz uygulamayı seçin. Daha sonra depolama seçeneğine dokunun ve Kullanılan Depolama altında Değiştir’e tıklayın. Son olarak, SD kartınızı seçerek onaylayın. Uygulamanız SD karta taşınacaktır.

Huawei marka telefonlar için de aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

SD Kartı Dâhili Depolama Alanı Olarak Kullanma

Android 5.0’dan bu yana desteklenen bir diğer özellik ise SD kartı dâhili depolama alanı gibi kullanmaktır. Bu işlem sayesinde SD kart, sonradan takılan bir hafıza birimi gibi algılanmaz ve telefonun kendi hafızasının bir uzantısı olarak kullanılabilir.

Bu işlem için, SD kartını telefonunuzdan çıkarın ve tekrar takın. Bildirim sekmesinde “Yeni MikroSD Kart Algılandı” ibaresi görünecektir. Bu bildirime dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin. Açılan ekranda Dâhili Depolama Alanı Olarak Kullan seçeneğini seçin. Bu aşamadan sonra artık SD kartınız telefon hafızası olarak kullanılabilir.

Uygulamaları SD Karta Taşıma Uygulaması

Uygulamaları SD karta taşımak isterseniz, APPtoSD – Uygulamaları SD Karta Taşıma uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama, dahili depolama alanını harici depolamaya taşımanıza yardımcı olur.

Ayrıca uygulamayı kullanarak, uygulamaların kolayca taşınabilme özelliğini de kullanabilirsiniz. Harici depolama yüklemesiyle düzgün çalışmayan bazı uygulamaların sorunlarını da giderme imkanı sunar.

Uygulamaları SD Karta Taşıma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Uygulamaların SD karta taşınabilmesi için Android sürümünüz 5.0 ve üzeri olmalıdır. Ancak, bazı cihazlarda uygulamaların SD karta taşınması mümkün olmayabilir. Taşımak istediğiniz uygulamaların da SD karta taşıma işlemine destek sunması gerektiğini unutmamalısınız.

Ayrıca, uygulamaların tamamen SD karta taşınması mümkün olmayabilir. Bu işlem esnasında yapılan işlem, uygulamanın kullandığı dosyaların SD karta taşınmasıdır. SD kart tercih ederken, Class 10 olmasına dikkat etmenizi öneririz.

Sonuç olarak, uygulamaları SD karta taşıma işlemi, cihazınızın performansını arttırmak ve depolama alanınızı boşaltmak için oldukça faydalı bir yöntemdir. Yapmanız gereken işlem oldukça basit ve kolaydır. Ancak, bazı cihazlar ve uygulamaların desteklemediği unutulmamalıdır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal