Uzun süre kullanılmayan Google hesapları otomatik silinecek

Uzun süre kullanılmayan Google hesapları otomatik silinecek

ABONE OL
17 Mayıs 2023, 20:42:41

Google Hareketsiz Hesapları Sileceğini Açıkladı

Google, Android işletim sistemleriyle ilgili çalışmalarının yanı sıra diğer hizmetleriyle de yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Google, açılan hesap sayısının yüksek olduğunu bilmektedir. Google hesabı Android hizmetlerine giriş yapmak için bir şarttır. Ayrıca, mail adreslerine, Drive arayüzlerine veya internet sitesi araçlarına ulaşmanız için de en temel yoldur.

Kullanıcılar genellikle birden fazla Google hesabı oluştururlar. Ancak, bazı hesaplar yıllarca kullanılmaz veya unutulur. Google, bu tip hesaplara yönelik olarak bir önlem almak istiyor.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre, pasif olan hesaplar, iki aşamalı doğrulama koruması da bulunmadığından daha fazla tehlike içermekte ve siber saldırganlara fırsat tanımaktadır. Bu nedenle, artık 2 yıl süreyle hareketsiz olan Google hesapları Gmail, Fotoğraflar, YouTube dahil tüm içerikleri silebilecek. Kullanıcıların sorun yaşamamak adına, iki yıl içerisinde hesaplarına giriş yapmaları, ve bunun yanı sıra iki aşamalı doğrulama sistemini kurmaları isteniyor.

Google, bu sayede kullanıcıların güvenliğini sağlamayı amaçlamaktadır. Kullanıcıların daha güvende olmaları için uyarılmaları ve bu önleme uygun davranmaları önemlidir. Bu sayede, siber saldırganların işlerinin zorlaşacağına ve kullanıcıların hesap güvenliğinin artacağına inanıyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal