Vahit kirişçi kimdir, nereli, kaç yaşında?

Vahit kirişçi kimdir, nereli, kaç yaşında?

ABONE OL
28 Nisan 2023, 22:35:03

Vahit Kirişçi Türkiye’nin köklü ve önde gelen iş insanları arasında yer almaktadır. Kendisi, 1963 yılında Kahramanmaraş’ta doğmuştur ve günümüzde 58 yaşındadır. Vahit Kirişçi, inovasyon, teknolojik gelişme ve girişimcilik gibi konularda uzmanlaşmıştır ve başarılı iş kariyeriyle Türkiye’nin önde gelen iş adamları arasında yerini almıştır.

Technodoc.com.tr ile alakalı bir biyografi yazısı hazırladık. Vahit Kirişçi kimdir, nereli, kaç yaşında? Vahit Kirişçi hayatı, eğitimi, kariyeri ve sosyal hayatına dair merak edilen her şey bu yazıda.

Vahit Kirişçi Hayatı ve Eğitimi

Vahit Kirişçi, ziraat fakültesi mezunu bir akademisyen ve siyasetçidir. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitirdikten sonra yüksek lisans ve doktorasını da aynı fakültede tamamlamıştır. Daha sonra İngiltere Cranfield Üniversitesi’nde doktorasını sürdürmüştür. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda teknik eleman olarak çalışmıştır.

Vahit Kirişçi Kariyeri

Kariyerinde ise öğretim üyesi olarak Çukurova Üniversitesi’nde dersler verdi. 1995 yılında doçent, 2001 yılında profesör oldu. Toplamda 55 adet makale, kitap, komisyon raporu ve bildiri türünde yayın yaptı. Ayrıca birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev üstlendi.

Ayrıca Vahit Kirişçi, 22.ve 23.Dönem Adana Milletvekillidir. 22. Dönem’de Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Kullanıcı Hesabı ve Başkanvekilliği, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı yapmıştır. 23. Dönem’de aynı Komisyon başkanlığına seçildi.

Vahit Kirişçi evli ve 3 çocuk babasıdır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal